Wpis z mikrobloga

Na dzień dzisiejszy żadna inna firma nie imponuje mi takim spokojem ducha jak Sony ,kompletnie nie mam pojęcia czy wynika to z faktu że tak mocno wierzą w swój produkt czy z głupoty. Za miesiąc mamy premiere next-genów i mamy tutaj walkę między Microsoftem a Sony, przeanalizujmy jak to wygląda

Xbox:
-Game Pass który umożliwia mega tanie granie
-Series S który kosztuje śmiesznie małe pieniądze i jest idealny dla casuali
-Upgrade z gier poprzedniej generacji,jesteś fanem Xboxa?Więc spoko,kup naszą nową konsole a nowe gry będą o wiele wydajniejsze
-Posiadasz akcesoria do Xboxa? Super,mają kompatybilność wstęczną więc możesz grać starym padem na nowej konsoli
-Firma kupuje największe studia które mają dostarczać gry na ich konsole,dodatkowo będą za free w Game Passie więc już ideolo

Reakcja Sony?
-No my wam damy DLC do gry z poprzedniej generacji który nie ma powodu by nie działał na poprzedniej konsoli
-Damy wam remake popularnej starszej gry która i tak ma problemy z 4k 60 FPS

Gracze się oburzają że to jest naprawdę mało, ludzie na forach wychwalają Xboxa?No spoko,żeby załagodzić to miesiąc przed premierą pokażemy wam grę z Robocikiem który chodzi i zbiera pieniążki a rozgrywka wygląda jak rodem z PSXa sprzed 25 lat xD

A żeby było śmieszniej, start konsoli jest najważniejszy i to jest coś czego nie da się nadrobić później. Wyprodukowanie dobrej gry trwa 2-3 lata, który twórca stwierdzi ze jest sens zainwestować miliony dolarów w grę na konsole która się nie sprzedaję ?
#gry #xbox #xboxone #playstation #ps4 #konsole
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radkiewiczmariusz z mojego niezależnego wglądu w sytuację mogę stwierdzić bezstronnie że Sony od jakiegoś czasu planuje s---------o i jak na razie mu to doskonale wychodzi. Prawie im się udało przy PS3 ale zaraz zleca się 15 latkowie co tamte wydarzenia znają tylko z serii artykułów "Historia konsoli PS3" (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@needer: mając kupę gier do ogarnia z ps4 lepiej kupić ps5 przynajmniej żeby nie lagowały bardziej wymagające tytuły i loadingu zmniejszyć

@radkiewiczmariusz: ogólnie to nie wiem czego ludzie oczekują, konsola jest do gier, gry pokazali (w odróżnieniu od xklocka XD). Stare akcesoria na ps5 działają, nie rozumiem o co chodzi, po prostu do nowych gier potrzeba nowego pada z nowymi funkcjami - przynajmniej nie stoją w miejscu jak
  • Odpowiedz
po prostu do nowych gier potrzeba nowego pada z nowymi funkcjami


@Snaki: i to jest na razie dla mnie jedyny powod prze ktory nie kupuje PS5 na premiere xD
  • Odpowiedz
@Snaki:
" mając kupę gier do ogarnia z ps4 lepiej kupić ps5 przynajmniej żeby nie lagowały bardziej wymagające tytuły i loadingu zmniejszyć " -No dobra ale Sony jeszcze nie pokazało nic co daję upgrade do konsoli.Wydasz za konsole 2500 zł tylko dlatego że gra na dysku SSD wczyta ci się parenaście sekund krócej?Bo Microsoft pokazał co daje upgrade xD

-gier, gry pokazali (w odróżnieniu od xklocka XD). Ale co pokazali ? xD DLC jako nową grę ? Czy ten remake który zapowiada się kiepsko

-nie rozumiem o co chodzi, po prostu do nowych gier potrzeba nowego pada z nowymi funkcjami - HURR...DURR... Nowe gry potrzebują nowych funkcji to że jeszcze nie pokazaliśmy ani jednej funkcji w nowych grach to w sumie
  • Odpowiedz
@Nova24:
Btw co do tych nowych możliwości nowego pada,tego systemu wibracyjnego itd... Przypomniała mi się sytuacja z #nintendoswitch konsole kupiłem na premierę.Joy-cony były mega zachwalane ze względu na system wibracji który jest unikatowy,mega precyzyjny i który daję miliony nowych pomysłów na poprowadzenie gry.Konsola ma już 3 lata...pograłem na niej w około setkę gier i w każdą grę AAA ,wiesz ile było gier które skorzystało z tego systemu? Dosłownie
  • Odpowiedz
@Nova24: bez sensu, nowa konsola nowe możliwości, chyba że kupujesz wersję bez pada żeby na DS4 grać ale z takimi oszczędnościami to nie wiem czy konsola to dobry zakup ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@radkiewiczmariusz: no nie wiem ja wydałem 1850 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Microsoft nic nie pokazał, przecież to oczywiste co daje SSD. Parenaście to w niektórych przypadkach gruba niedoszacowanie - pamiętajmy że ssd ps5 jest w c--j szybszy od xboxa.

Ogólnie dla normików co grają w 2 gry całą generację to może nic nie być, ja tam widzę ciekawe tytuły (i nie mówię o exach tylko bo ms nie miałby
  • Odpowiedz
@Nova24: o panie, do gierek które obecnie na tym grasz powinno działać
Nadal popieram parcie do przodu a nie stanie w miejscu jak MS którzy się litują bo ktoś sobie kupił pada i mu szkoda
  • Odpowiedz
@Snaki: gram w 99% czasu w FPSy, jak juz zagrasz z łopatkami to nie da się wrócić ;)

Oraz pare innych ficzerów, które mam w tym padzie, np. inne jest napięcie w tej lince, która odpowiada za analogi i celuje mi się o wiele lepiej itd. Takie rzeczy to deal breaker.

Nie jestem casualem, a nie casual zwraca uwagę na niuanse ;)
  • Odpowiedz
@Snaki gram w call of duty na padzie od 10 lat. Dokładnie zacząłem w Black Opsa na PS3. Przez ten czas wracałem kilkukrotnie do myszki i jednak to nie to samo grając w multi przy biurku na myszce. Wolę włączyć sobie Coda na padzie na kanapie grając bez zobowiązań ;)
  • Odpowiedz
@radkiewiczmariusz: niestety zgadzam się, Sony póki co zawala sobie wejście w nową generację i mówię to jako człowiek, który w tej generacji miał tylko PS4 i ma preorder PS5. Japończycy po zdominowaniu tej generacji poczuli się zbyt pewnie i uznali, że sam fakt, że mieli tak popularna poprzednią generacje zapewni im zwycięstwo w następnej - dokładnie tak samo zachowywali się, gdy wychodziło PS3.

Series X póki co dużo fajniej się
  • Odpowiedz