Wpis z mikrobloga

@maczeta858: W 700 euro jest już wszystko: media i internet. W Polsce 1000 zł płacisz właścicielowi mieszkania + czynsz + media = ~1800 zł. Minimalnej ci nie starczy, aby w Polsce coś wynająć.
  • Odpowiedz
  • 2
@maczeta858 raz, że zgadzam się z tym co pisze @RoyKeane I lepiej jest za 2k w Niemczech, niż 4 w Polsce. A dwa, nie patrz na kraj przez pryzmat Twoich znajomych. To, że po 2 latach mają 3 koła na łapę, nie znaczy, że tak ma każdy. I to, że nie umieli znaleźć pracy w Niemczech za więcej niż 1,8k nie oznacza, że tak ma każdy. Jeżeli chcesz operować wyższymi
  • Odpowiedz
@dronte: A gdzie te mieszkanie za 750 euro? Bo jak sprawdzilem teraz to standard w jakim aktualnie mieszkam, to w Berlinie wydatek min. 1800euro. A zarobki po podatkach juz nie sa niebotycznie atrakcyjne
  • Odpowiedz
@Euphor: na zachodzie wszędzie tak się wynajmuje (w Angli też z tego co pamiętam), puste mieszkania. Czasami można od poprzedniego wynajmującego wykupić meble, prawie zawsze jest łazienka podstawowa i czasami kuchnia. Tak tam po prostu jest. Możesz też wynająć mieszkanie umeblowane - odpowiednio drożej (np. mrlodge.de).
  • Odpowiedz
. To moze podacie ceny roznego rodzaju uslug, wynajmu czy zakupu mieszkania, ubezpieczenia i utrzymania auta, kosztu lekarzy, biletow do kina czy imprezy, ceny w knajpach itd itp.


@maczeta858:
ceny koncertów zagranicznych zespołów są takie same lub tańsze niż w Polsce. Wiem, bo zdarzało mi się specjalnie jechać za granicę, zamiast w---------ć 350zł w Polsce.
Oczywiście, że usługi są droższe, ponieważ ludzie zarabiają tam więcej - to jest ze sobą powiązane
Ale kultura: kino, imprezy, wyjścia na miasto, czy opieka medyczna w Polsce też jest za droga dla przeciętnego
  • Odpowiedz
. Wynajem mieszkania w małym miescie w PL to koszt okolo 1k pln.


@maczeta858: skoro ceny mieszkania w małym mieście to 1k to tylko dlatego, ze standardowa pensja w tym mieście to 1,9-2k
Bo nawet Zgierz pod Łodzią ceni się lepiej. Chyba ostatnio byłeś w Polsce z 5 lat temu.
  • Odpowiedz
@Euphor: no i co, że bez sprzętu. Mama w Niemczech kupiła wszystko. Ludzie pralki oddawali za darmo (działające), lodówkę kupiła używaną za 20 euro, całe meble do salonu,w tym duża szafa za 50 euro. Ludzie często ogłaszają w gazetach, że pozbędą się mebli z mieszkania i to całkiem dobrych mebli. Bo stać ich na to, by wymieniać wyposażenie jak im się znudzi, a nie jak już zacznie się sypać.
  • Odpowiedz
@kt13: fajnie, tylko jak mam zbudowac cala kuchnie od zera to troche mi to zajmie, a mieszkac chcialbym od dnia „zero” ;-) poza tym uzywane meble z nieznanego miejsca - szczyt moich marzen na emigracji :D dzieki, skutecznie mnie wyleczyliscie z tej ziemi obiecanej :D
  • Odpowiedz
  • 1
@Euphor

Oj, sliczne lazienki i kuchnie bez sprzetu ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobra zerkne sobie ma tej stronie z ciekawosci


Tak się wynajmuje mieszkania w Niemczech, są puste. Nieraz nawet bez lamp na sufitach. Chcesz full wypas, to wiadomo - ekstra kasa. Ale te 1800e to jest to samo, jak byś pokazał z Warszawy coś za 10000zl/mies. Jest bo jest, ale nie powiedział bym że to standard.
  • Odpowiedz
@Euphor: w Polsce myślisz że te meble na mieszkaniach to takie cudowne xD
W gruncie rzeczy też są z nieznanego źródła, lodówki i kuchnie zwykle są kupowane używane żeby ciąć koszta bo mieszkanie i tak idzie na wynajem.
Nie wiem kogo wy chcecie oszukać xD
Każdy kto ma choć odrobinę rigczu albo był na zachodzie i nie jest łbem od zbierania szparag wie że w Polsce jest hujnia z grzybnią.
Żeby oszczędzić w Polsce tyle co zarabiając w DE 2k€ to musiałbyś zarabiać przynajmniej 7k. Powodzenia w takich zarobkach xD
Już ci mogę wyliczyć. Za mieszkanie w DE osobiście płacę 525€ za heißkosten i mieszkanie jest w pełni umeblowane, część sprzętu jak kanapa czy duża szafa na ciuchy odkupiliśmy od poprzedniego najemcy za 320€ i sprzedamy kolejnemu jak się
  • Odpowiedz
@Qiudo: my mamy porządne meble „w” mieszkaniu i sprzety agd ze srednio-wyzszej polki :) dla ciebie to moze abstrakcja, ale ja mieszkam w Wwa i zarabiam godnie w korpo :-) a ty mi tu jakies nocki w dhl wypisujesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz