Wpis z mikrobloga

  • 51
@warstwowy_kabel Wytłumacz Polakowi, że zamiast do pieca albo do rowu oddaje butelkę/puszkę do sklepu, styki mu się przepalą xD

@dzikdzikdzik Pan PIS zadba też żebyś zamiast tłustej wieprzowiny czy wołowiny, albo owoców morza z pasożytami jadł serdelki i parówki xD
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: to patrz tutaj z Reala xD
O serach, salami, i dobrych browarach w standardzie za 10€ 24 sztuki nie wspomnę podobnie jak o winach za 4-5€ jakością bijących te polskie za 40 ziko xD
Zanim wyemigrowałem to byłem przekonany że Polska jest tania, ale Polska jest W H-J W H-J droga i w DE za 30-40 euro jest cały koszyk d------y do pełna xD
Generalnie to jest taniej niż
Qiudo - @fajnypierozek: to patrz tutaj z Reala xD
O serach, salami, i dobrych browar...

źródło: comment_1601835747prxrtCojIoUWYxvF6yorDl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Pan PIS zadba też żebyś zamiast tłustej wieprzowiny

@Kejran: Mieszkam za granicą, także tego. I nie wiem czemu ludzie na ten PIS cały czas najeżdzają, ale na niego jednocześnie głosują. Co do jedzenia to co, w sklepach nie ma? Są pełne półki więc nie dramatyzuj.
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: cisne z ludzi ktorzy twierdza że w DE to ceny takie niskie i jest fajnie. To moze podacie ceny roznego rodzaju uslug, wynajmu czy zakupu mieszkania, ubezpieczenia i utrzymania auta, kosztu lekarzy, biletow do kina czy imprezy, ceny w knajpach itd itp. Jak ktos pracuje jako robak to czy siedzi w DE czy w PL to dalej jest robakiem z ta roznica ze w DE kupi kilka browarow wiecej
  • Odpowiedz
  • 10
@maczeta858 bo są niskie. mieszkanie 3 pokoje 65m, to 570 czynsz, plus około 150 rachunki za i ceny są zazwyczaj na takim poziomie, 1000e to już chata luksus (pomijam oczywiście wielkie aglomeracje, wiadomo że tam jest drożej) . Wynajmiesz za ~750zl takie? Fryzjer 13-15e, ostatnio w PL płaciłem 40 zł... Auto 2017r diesel kombi OC plus mini AC 472e rocznie. Lekarze wszystko za free bo ubezpieczenie. Zarobki 2500e, więc teraz za
  • Odpowiedz
  • 4
@maczeta858 no tak sobie uśredniłem, wydaje mi się że taka dość 'popularna' wypłata. W takim razie policz to samo z perspektywy minimalnej krajowej. Tu za minimalna opłacisz sam mieszkanie, rachunki, zatankujesz auto i spokojnie przeżyjesz do następnej wypłaty. A co u nas masz za minimalna? No właśnie...
  • Odpowiedz
@Kejran: fajki w PL drożeją znacznie szybciej niż za granicą. Marlboro w PL już około 18 PLN w DE 7€.
Tylko procentowo na wypłatę w PL wychodzi 150% drożej.
Jeśli chodzi o spożywkę to para wyda z 300-400€ gotując samemu.
Generalnie z Polski radziłbym s--------ć xD
  • Odpowiedz
@dronte: a kto u nas pracuje za minimalna? Zatrudniajac sie w jakiejkolwiek fabryce bez szkoly i doswiadczenia po 2-3 latach bez problemu dostaniesz 3 kola na lape a potrafiac cokolwiek oczywiscie wiecej. Mam kilku znajomych co pracowali w DE i zaden z nich nie zarabial wiecej niz 2k EUR. Oczywiacie ze standard zycia w DE jest wyzszy natomiast nie jest to jakas kolosalna roznica i ktos pracujacy w PL i
  • Odpowiedz