Wpis z mikrobloga

Witam, mam problem z parujacymi szybami w mojej skodzie fabi 1.2.
Otóż woda dostaje się do środka drzwi przez uszczelki podszybia w bocznych drzwiach, tak jest to skonstruowane oryginalnie i wylatuje przez dolne kanaliki odpływowe, które oczywiście są udrożnione. Ale wilgoć zalega w drzwiach i nawet kiedy otworze szybę i zamknę to na szybie pojawia się wilgoć. I w deszczowe dni mam zaparowane szyby boczne i tylną. Jak pozbyć się tego problemu ? Wiem że nie tylko ja borykam się z takim problemem...

#skoda #fabia #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 6
@Roccus: Może masz ogólnie problem z wilgocią w samochodzie, bo wewnątrz drzwi zawsze będzie woda bo już są tak zaprojektowane że przez uszczelkę coś się zawsze przesączy.
@Roccus: masz klime? Jesli tak to czy po włączeniu klimy szyby ładnie odparowują?
Kiedys miałem podobny problem w Astrze, okazało się, że urwało się cięgno do sterowania obiegiem zamkniętym powietrza i był na stałe zablokowany dostęp świeżego powietrza. Po otwarciu obiegu "na stałe" problem zniknął.
Usunąłem właśnie problem z wodą na uszczelkach i nawet suszyłem dywaniki. Do środka już na pewno nie dostaje się woda przez drzwi. Jest to dosyć uporczywe... Właśnie klimatyzacji nie mam... Obieg jest otwarty. Też właśnie spróbowałem z pianką do golenia zobaczymy jak będzie działać :)