Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak trzeba byloby sie zwracac do szamana albo buddyjskiego mnicha, ale robilbym to z szacunkiem dla niego. Ludzie maja swoje religie i jest to ich wybor. Nic nikomu do tego.


@dzikdzikdzik: rozumiem zatem, że zwracanie się inaczej niż pan/pani do kogoś, kto identyfikuje się jako coś innego, też nie będzie dla Ciebie problemem.
  • Odpowiedz
ale robilbym to z szacunkiem dla niego


@dzikdzikdzik: czyli jak komuś się wydaje, że istnieje jakaś magiczna niewidzialna istota, która kieruje światem, to należy to respektować, ale jak komuś się wydaje, że jest np. helikopterem bojowym, to już nie?
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik: jak dla mnie to oba przypadki, które wymieniłem, to jakiś problem z postrzeganiem rzeczywistości (ten pierwszy może częstszy niż drugi), dlatego oczekiwałbym tu konsekwencji.
  • Odpowiedz
@Noniusz ja tam sie nie mieszam, ale jesli ktos ma meskie organy plciowe i wyglada jak facet, ale chce byc kobieta to ma problem. Niestety bedzie musial sie liczyc z tym ze nie zostanie zrozumiany i beda ludzie zwracali sie do niego jak do faceta. Jesli o wiare chodzi, to jakos bardziej ludzie przywykli do tego ze niektorzy wierza w istnienie boga mieszkajacego w niebie i juz trudno, nie powiesz im
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: zwrot grzecznosciowy poprzedza stopien naukowy/sluzbowy np. PANIE kapralu/PANI magistera przed ksiedzem ni jak tego nie wstawisz(slownictwo i godnosc Ci na to nie pozwalaja( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
zwrot grzecznosciowy poprzedza stopien naukowy/sluzbowy np. PANIE kapralu/PANI magistera przed ksiedzem ni jak tego nie wstawisz(slownictwo i godnosc Ci na to nie pozwalaja( ͡° ͜ʖ ͡°) )


@obk: ok, a co z siostrą zakonną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: nie dam sobie glowy uciac ale duchowni szeregowego stopnia mieli takie okreslenia by byly "niedominujace" wlasnie jak ksiadz(a moge sie ksiedza cos zapytac) zakonnice (czy moze siostra podejsc) ,mnich (co brat jadl dzisiaj) no ale tylko cos wyzej w hierarchi to sie zaczyna parada tytulowego s----------a.
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik: najsmieszniejsze ze dosc swieze hipotezy wszechswiata jako symulacji sila rzeczy potrzebuja czegos (inteligencji lub czegos bardziej skomplikowanego bo inteligencja moze byc wlasnie tworem wewnatrz symulacji) co wykreowalo ta symulacje w jakiegos rodzaju zamierzony(ciezko nawet spekulowac takie cechy dla bytu"z zewnatrz") sposob . Wiec "boga" bym tak jeszcze calkiem nie negowal, a ze to mamy smiesznie przedstawione to inna sprawa, pamietaj ze jakby w tamtych czasach ten kreator sie kontaktowal
  • Odpowiedz
@obk: Kiedyś interesowałem się i czytałem dość sporo na temat zjawiska paranormalnych, UFO itp. Dziś uważam, że być może rozwiązaniem zagadki są podróże w czasie. Bardziej w to wierzę niż w boga-stwórcę-cudotwórcę. Zauważam też, że scenarzyści seriali SF umieli dobrze przepowiedzieć przyszłość na podstawie logicznych wniosków.
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik: tak tylko michodzi opoziom wyzej czyli nie to co we wszechswiecie tylko caly wszechswiat jako struktura czasoprzestrzenna jest "symulacja komputerowa" i kreator tej symulacji ma wtedy wlasnie ten statut boga inawet jego cechy bo tezmoze dowolnie modelowac symulacjewsposob nieograniczony przez czas i przestrzen. Hipoteza takiej symulacji pochodzi z zaopserwowanych rzeczy takich, jak rozprzestrzenianie sie efektow z predkoscia nie wieksza niz c, "rozmycie do fali" przy braku interakcji(obserwacji), "cofniecie sie
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik: co nie wyklucza tego jako symulacji gdzie wlasnie tak sie tozaczelo.No i tu nie chodzi o wiare, tylko o to zez czysto naukowego punktu widzenia nie mozna tego wykluczyc bo sa pewne przeslanki i brak czegokolwiek z tym niespojnego, niestety mozeto byc problem nieweryfikowalny bo z zalozenia symulacja stanowi "ramy poznawalnosci" jak i weryfikowalny bo istnieje "furtka" doinnejsymulacjilub do tegocona zewnatrz, albo jakiescharakterystyczne zjawiska to potwierdzajaca, samo ograniczenie "dolnej
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik: przy liczeniu jak to robia wspolczesne komputery, jesli by zrobic procesor idealny(jeden kwant energi o najmniejszym poziomie umozliwiajacym "przelaczenie"w bramkach)czyli jakies 5x10^7 (50 000 000x) sprawniejszy energetycznie niz przecietnie technologia 7nm. aby wygenerowac wszystkie mozliwe adresy bitkojna (34 pozycje z 52 mozliwymi symbolami{7x10^207 kombinacji}) potrzeba by energi 10^58x wiecej niz w naszym wszechswiecie wyglada to tak : 10 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000
  • Odpowiedz