Wpis z mikrobloga

czy masz dobry tv 4k ? Czy lubisz siedziec przed kompem czy wolisz sobie lezec z padem?


@PhoenixPneuma: pytanie bez sensu, rownie dobrze moze lezec z padem grajac na tv podlaczonym do pcta
tak jak pisal kolega @Arxemis:

dokupisz sobie pada od xboxa i grasz wygodnie we wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LechuCzechu: nie badzmy idiotami, te konsole za 500$ raczej nie maja wydajnosci na
@LechuCzechu: 3070 + Xbox Series S w abo z gamepassem albo ratach do ogrania tego co nie wyjdzie na PC, bo niestety pomimo szumnych deklaracji Dooma Eternala nie dostaniemy i pewnie wielu innych gier też.
@LechuCzechu też miałem taki dylemat, ale postawie na XSX.
Jednak te parę przyszłych lat spokoju będzie, a poza tym nie chce mi się klikać, żeby włączyć launchers, żeby włączyć grę, żeby potem wybrać rozdziale i dostosować ustawienia żeby było ładnie i płynnie na 4k ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pytanie też jaka kartę masz teraz, bo jeśli pokroju GTX1080ti albo rtx 2070 to spokojnie jeszcze dwa lata pociągnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3mortis: będąc precyzyjnym to nie wszystkie, bo oferta game passa na Xbox jest bogatsza (oczywiście najlepiej mieć i pc i xboxa wtedy mamy wszystko)
będąc precyzyjnym to nie wszystkie


@betaTrx: chodzilo mi raczej o fakt, ze na razie polityka microsoftu jest taka ze po 1 nie robia gier na wylacznosc ktorych nie daja na peceta, po 2 wszystkie swoje gry daja do game passa (jak gearsy, wasteland 3, outer worlds itp) a to moze sie oplacic skoro kupili obsidian, bethesde itp
a przeciez teraz ms w kazdej chwili moze powiedziec "a the elder scrools 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yaggar: ja jestem już starym graczem. Grałem na amidze i pegasusie. Prowadzę własną firmę i obecnie po pracy wygodniej mi rozwalić się na kanapie i odpalić grę z xboxa. Na kompie mam ryzen 3700 i rtxa 2070 super ale gram tylko w Csa i FM kilka razy w roku. Przy wyborze pc xbox zastanów się nad tym w co grasz i czy jesteś takim zgredem jak ja czy młokosem grającym w
po pracy wygodniej mi rozwalić się na kanapie i odpalić grę z xboxa


@betaTrx: ale czym sie rozni klikniecie ikonki na pulpicie od odpalania xboxa?

tez mam peceta i pada do xboxa i bez roznicy gdzie sie wywale, kabel hdmi do tv to nie az taki problem
@3mortis wlasnie konsola ma taka wydajnosc jak 3070 - zobacz jak wyglada god of war na ps4 ktory ma 1.4 teraflopa xD lepiej niz 99 procent produkcji na pc w nie wiadomo jakich detalach. To w konsolach dziala jakos inaczej
@betaTrx mam tak samo. Zamiast klikać i klikać chcialbym wziąć pada w rękę, dotknąć jeden przycisk i grać. I tak mam zamiar robic. Patrząc na to w co grywam to skacze sobie po różnych grach, ale ponad 1000h mam tylko w stare CoH, FM oraz Fife. Do strategii i fm wystarczy mi pc, a do reszty bedzie konsolka.

P.S. witam weterana, zaczynałem od Commodore 64 ( ͡º ͜ʖ͡º
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3mortis: mam pc podłączonego przez hdmi do tv i nie chce mi się włączać pc i klikać tej ikony, wolę włączyć xboxa. Może jestem dziwny a może rozleniwiony? Jeśli dla Ciebie to wszystko jedno to inwestuj w pc. Ja mam mocnego pc i xa a mimo wszystko gram na xie. To już kwestia tego co wolisz. Nie namawiam do niczego tylko mówię co sam robię.
@PhoenixPneuma robiąc grę tylko pod konsole, z wiadoma specyfikacja i ficzerami można dużo dokładniej ogarnąć optymalizację. Na PC część gier jest wydawana na zasadzie "wypuśćmy jak jest, jak komuś będzie chodzilo słabo to niech kupi nowy sprzęt". Inna sprawa, że nie da się przewidzieć liczby możliwych konfiguracji, do ktorych możesz zaproponować odpowiednie ustawienia grafiki.
@Yaggar no ale na prawde patrzac nawet na gry ktore nie sa optymalizowane pod konsole wygladaja one prawie rownie dobrze jak na kompach ktore sa 2-3x mocniejsze a poca sie na maxa tez :) to juz pewnie skomplikowane wszystko ale nie ma co nie doceniac wydajnosci konsol bo te sa bardzo ok poza tym gra jest fajna z wielu powodow a grafika to tylko ozdoba do tego
zobacz jak wyglada god of war na ps4


@PhoenixPneuma: a jak wyglada na pc?

przeciez widomo ze tworcy od sony na konsoli wycisna 100% bo kazdy user ma dokladnie taki sam sprzet
ale wiekszosc gier ktore wyszly na wszystko pod koniec generacji dzialaly ladniej albo plynniej na pecetach
wez taki control, 900p na ps4, spadki do 10 fps a to nawet bez RTXa podczas gdy na 1050 mogles spokojnie grac wcale
mam pc podłączonego przez hdmi do tv i nie chce mi się włączać pc i klikać tej ikony, wolę włączyć xboxa. Może jestem dziwny a może rozleniwiony? Jeśli dla Ciebie to wszystko jedno to inwestuj w pc


Ale zaraz, odpalasz peceta, w steamie wybierasz gre i grasz
albo odpalasz xboxa, wybierasz gre i grasz.... no faktycznie ogrom roznicy, zaraz pewnie powiesz ze na xboxie nie ma nigdy updatow, wszystko jest na czas