Wpis z mikrobloga

Witam po niecałym miesiącu. Dziś w nocy po raz kolejny wojskowi zabili 2 żubry. Wjechali w stado liczące 7 osobników. Jeden żubr zginął na miejscu, drugi został dobity (podobno uśpiopny, choć fakt że wojskowi przy sobie mieli pentobarbital sodu w ilości potrzebnej do uśpienia żubra brzmi co najmniej ciekawie). Ustaleniem okoliczności zdarzenia podobno zajmuje się już Wydział Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku.

Dla zatroskanych o los kierowcy podano, że Kierowcy i pasażerom nic się nie stało. Wojskowa maszyna oprócz kilku wgnieceń także wyszła bez szwanku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I znowu chciałbym nadmienić i zapytać: Ściśle chroniony gatunek przypominam. Ktoś poniesie odpowiedzialność? Nie wiem choć się domyślam.

Pytanie kieruję szczególnie do osób, które ostatnio pisały coś o bambiniźmie i tłumaczyły wojskowych, żeby tu również wyjaśniły ekspercko sprawę, a konkretniej do:
- @Gensek, który uważa, że to nic bo przecież żubr to szkodnik i można się rozejść,
- @lolek1992x, który tłumaczył, że był to przypadkowy wypadek,
- @SzalonyKocik, który uważał, że żubry wyleciały na drogę i nic się nie dało zrobić,
- @emilio-cosso, który mówił aby nie wydawać pochopnych wyroków, ponieważ nie znamy okoliczności poprzedniego wypadku, a każdy szuka kozła ofiarnego,
- @Abismo, który w tej sytuacji uzna, że myśliwi odliczą po prostu 2 osobniki z i tak planowanego odstrzału tak jak poprzednio,
- @mroznykasztan, który dopytywał skąd wiadomo, że poprzednio to zrobił żołnierz a nie miejscowy mieszkaniec?
- @mpetrumnigrum, który sugerował, że potrącenie zwierzęcia to wyłącznie jego wina
- @VrubeL, który również uważał, że był to czysty przypadek
- @Kujamandzaro, który cieszył się, że kierowcy nic się nie stało i nie omieszkał żałujących zwierzęcia nazwać mieszczuchami mającymi nasrane we łbach
- @dbanel, który sugerował, że na podstawie samego zdjęcia i opisu sprawa może być mocno koloryzowana
- @spinel, który również sugerował to zdarzenie jako zwykły nieumyślny wypadek bez okoliczności sugerujących czyjąkolwiek winę lub nadużycia
- @FACTIS, który będąc wykopkiem pluł na wykopki za wydawanie pochopnego osądu
- @klaun-szyderca, który żubra przyrównywał do zająca, więc ważne, że ludziom się nic nie stało

Gremium eksperckie zwołane. Proszę o opinie i podanie propozycji rozwiązań.

#przyroda #wojsko #zwierzaczki #zwierzeta
ruda_stuleja - Witam po niecałym miesiącu. Dziś w nocy po raz kolejny wojskowi zabili...

źródło: obraz_2023-12-04_102053449

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Faktycznie musisz być rudy, że tak strzelasz z ucha nazwiskami donosząc uprzejmie kto co powiedział i myślał.
Kolega by błyszczał w czasach PRLu!

A krowę jebli to jebli. Kończmy temat.
  • Odpowiedz
- @emilio-cosso, który mówił aby nie wydawać pochopnych wyroków, ponieważ nie znamy okoliczności poprzedniego wypadku, a każdy szuka kozła ofiarnego,


Podtrzymuję to i się powtórzę: cywilizowane państwa tak działają zwierzątkarzu, że najpierw jest dochodzenie, a potem wyrok.
  • Odpowiedz
  • 4
@ruda_stuleja dobrze że wszyscy dysponujemy informacjami na temat zdarzenia i zdjęciami z miejsca wypadku. Dzięki temu możemy się jednoznacznie wypowiedzieć kto zawinił.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: miło że wywołałeś mnie do tablicy.
Udzielam odpowiedzi.
Jeśli żubr nagle i niespodziewanie wtargnął na jezdnię to dlaczego kierowca ma zostać ukarany?
Za zabicie człowieka gdy nagle i nie spodziewanie wtargnie na jezdnię nie dostajesz kary a co dopiero za zwierzę.
  • Odpowiedz
  • 4
Żubry mogą biec z prędkością 40km/h, możesz pokazać szczegóły sytuacji? Jak zabijesz napastnika co gwałci twoją rodzinę to też mam pominąć część faktów i stwierdzić że jesteś mordercą a biedny gwałciciele na to nie zasłużył? Jesteś emocjonalnym dzieckiem co pod wpływem emocji robi aferę, ignorując okoliczności zdarzenia, bo pewnie wojskowi spędzanie robią zawody w rozjeżdżaniu dzikich i nieobliczalnych zwierząt. Zwołujesz ekspertów? Tylko ty tu udajesz eksperta, dając z góry wyrok. Masz totalną
  • Odpowiedz
  • 12
@Perliczkowy_naplet:
Koledze chyba do czasów PRLu tęskno skoro wołanie ludzi w celu dyskusji i analizy zdarzenia na portalu społecznościowym przyrównuje do tych klimatów.

A czy krowa czy byk to był to nie wiadomo :)

@emilio-cosso
W pełni się zgadzam pomimo szyderczych wyzwisk. Niestety jednak nie potrafię znaleźć informacji o dochodzeniu co do poprzedniego zdarzenia. Liczmy wspólnie, że tym razem będzie inaczej :)

@spinel
Zdjęcie przypięte do wpisu to zdjęcie ze zdarzenia.
rudastuleja - @Perliczkowynaplet: 
Koledze chyba do czasów PRLu tęskno skoro wołanie ...

źródło: obraz_2023-12-04_110409688

Pobierz
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: dziękuję za wywołanie. To poważna sprawa, nie lekceważę jej, odniosę się więc do niej. Dosżło do wypadku. Takiego jaki nie ma siły żeby się nie zdarzały na obszarach leśnych, gdzie niestety musi operować wojsko, a populacja żubra jest duża (słyszałem głosy że za duża i nie można ich strzelać, ale to nie mnie oceniać). Znów dobrze że ludziom krzywda się nie stała. Zwierzaków szkoda.

Co więcej byś chciał zrobić? Siatki
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja:
Chryste jakie zesrańsko xD
A co ty uwzasz? ze wojsko jezdzi po lesie i szuka żubrów w które może wjechać?
Wypadek, i tyle.
Szkoda zwierzaków, ale sie zdarza
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja:
Nawet w bogatej do porzygu Skandynawii nie wymyslili jeszcze rozwiazania np. na Losie. Szczegolnie tam gdzie drogi przecinaja obszary chronione.

Gdybys nie zachowywal sie jak rozkapryszona julko-aktywiszcze to bys wiedzial ze ludzkosc nie rozwiazala jeszcze wszystkich swoich problemow.

I zamiast sie #!$%@? cieszyc ze odbudowalismy populacje Zubra na tyle ze juz nam "w szkode wlazi". To ty zes #!$%@? odwrocil kota ogonem dla pieprzonej atencji.

(A podejrzewam ze nawet nie
  • Odpowiedz
  • 17
@klaun-szyderca:
Myślę, że jest co poprawiać. Mieszkańcy zwracali uwagę już przy okazji poprzedniego zdarzenia, że wojskowi jeżdżą za szybko i nieuważnie. Wypadki z udziałem ich pojazdów zdarzały się wcześniej i nadmierna prędkość była jedną z głównych domniemanych przyczyn.

@Mozdzierz90
https://www.tvp.info/74521995/ciezarowka-wojskowa-wjechala-w-dwa-zubry

Widzę, że infomacja została już skorygowana do powszechnie używanego w odniesieniu do tej sprawy terminu "dobity".

@HlHl
Nigdzie nie pisałem, że tak jest. Nie wiem skąd masowe właśnie zesranie, że sugeruję
  • Odpowiedz