Wpis z mikrobloga

Będąc w Chorwacji miałem przyjemność zobaczyć kilka miast. Wśród nich, na pierwszy rzut oka wyróżniała się niewielka miejscowość Opatija.

Wyglądała jak miasto dla bogatych ludzi. Czy tak jest w rzeczywistości? Myślę, że tak. Opatija przypomina mi to miasto, które z jednej strony żyje spokojnie, a z drugiej, bogatsi mieszkańcy i turyści mają do dyspozycji luksusowe sklepy oraz piękne, wystawne hotele.

Samo miasto nie należy do wielkich. W zasadzie nazwałbym je nawet miasteczkiem, ponieważ mieszka tutaj niecałe 7000 osób. Już od setek lat znane było jako uzdrowisko, a następnie, jako modny kurort – idealne miejsce do wypoczynku.

Mówiąc szczerze Opatija kojarzy mi się z czymś, w stylu idealnego miejsca na wypoczynek, ale… już na emeryturze. Wydaje mi się, że to miasto nieco dla starszych ludzi. To po prostu piękne miasteczko. Przyjemny klimat, plaża, ciepła woda, ale… no właśnie. Samo miasto właściwie nie oferuje nic specjalnego i to jest największą wadą Opatiji. Przepiękne morskie krajobrazy podczas podróży do Chorwacji. to rzecz niemal naturalna. Po drodze wzdłuż morza znajdziemy mnóstwo mniejszych i większych miast. Mniej i bardziej atrakcyjnych. Opatija z pewnością należy do miasta, które mają swój klimat, ale nie oferuje szczególnie ciekawych atrakcji.

Więcej -> Co warto zobaczyć w Opatiji?

#chorwacja #podrozujzwykopem #podroze

#marnujeczas
Raziel92 - Będąc w Chorwacji miałem przyjemność zobaczyć kilka miast. Wśród nich, na ...

źródło: comment_1601713225p8Q1jt9uOVoHUDoSG7eiX4.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz