Wpis z mikrobloga

Jestem początkującym, samotnie mieszkającym 20+latkiem. Ojciec niczego mnie nie nauczył z #majsterkowanie). Mam 2 lewe ręce. Ale chcę z tym walczyć i mam do was prośbę - czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać wiertarko-wkrętartkę do mieszkania (sporadyczne używanie) oraz ewentualne mógł doradzić jakie inne narzędzia powinienem zakupić, które mogą mi się przydać w mieszkaniu "razie "W". Nie robię remontu.
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W domu zrobisz wszystko co będziesz potrzebował. Wywiercisz dziurę, złożysz meble, jakieś inne narzędzia też będziesz mógł od biedy podłączyć. I nigdy nie zabraknie ci mocy w niej.


@m0d3_m4_d0wna: właśnie dlatego wolę gównianego perksida
  • Odpowiedz
@oslet: @Poksipol kup dobra wkrętarkę, która będzie służyć również jako wiertarka. Ja kupiłem 10 lat temu bosha i do dzisiaj służy, chociaż fakt, że sporo wydałem. Do tego kup porządny zestaw bitów i nasadek, też np bosha. Dzięki bitom i nasadkom sporadycznie używam kluczy płaskich i śrubokrętów. Chociaż Oczywiście śrubokręty musisz równiez powinieneś mieć. Do tego Młotek, miarkę, poziomice, kombinerki. Resztę dokupuj w miarę potrzeb. Żadnych lutownic, suwmiarek, woltomierzy
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Pełna zgoda, poza multimetrem, skoro ma 2 lewe to niech się prądu sam nie tyka. Zamiast płaskich, niech kupi zestaw nasadek do wkrętarki, przynajmniej na początek. Resztę niech dokupuje w miarę potrzeb.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Ja praktycznie płaskich nie używam, oczywiście mam zestaw. Używam raz na ruski rok, właśnie w miejscach gdzie nie mogę dojsc wkrętarka. Poza tym przypominam, że to ma być zestaw na początek. Jak będzie potrzebował to dokupi sobie.
  • Odpowiedz
@oslet: Mam i używam i co z tego? Do czego chłopak, który pisze, że ma 2 lewe i potrzebuje zestaw podstawowy ma używać suwmiarki? Jakie pomiary ma nia robić? PODSTAWOWE NARZĘDZIA.
  • Odpowiedz
Moja wkrętarka 18V ogarniam. Czy będzie tym pracował? Jakie mocno zakręcone śruby ma mieć OP w domu? Zresztą kruwa niech kupi ten zestaw płaskich. W końcu się przyda.
  • Odpowiedz
  • 0
@elwafel ale spokojnie, gość chce stopniowo pozbyć się 2 lewych rąk i zapytal co ogólnie się przyjde. Nikt nie każe mu kupować wszystkiego (zwłaszcza na raz) , nikt nawet nie każe mu kupować konkretnie tego, podajemy nasze zestawy a on siebie wybierze w którą stronę chciał będzie iść i co go zainteresuje. Jal go zainteresuje dłubanie w elektronice to wtedy mu się lutownica przyda, jak nie to nie. Chill.

Co do
  • Odpowiedz
@oslet: Dokładnie tak, jak nie jestem pewien co do rozmiaru, a nie chce mi się isc na strych, to używam miarki, ale ok, niech kupi suwmiarke, sprawdziłem i najtańsze to kilkanaście złotych.
  • Odpowiedz