Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mówią że Xiaomi gówno warte, nawet flagowce po paru miesiącach łapią zamulanie. Otóż ponad 2 lata temu kupiłem sobie średniaka Mi A2 Lite za 700zl, ktorego używam do dziś.
- bateria 4000mAh, co dawało 2 dni mojego użytkowania. Dziś w zasadzie nie odczuwam specjalnie spadku w pojemności, który podobno miał być. W zasadzie mówili że po 2 latach w ogóle nie będzie trzymać.
- płynność działania nadal jest w porządku, mimo czystego softu. Co prawda zrobiłem root, ale tylko po to, by móc dogrywać patche z Magiska.
- aktualizacje nadal są. Używam aktualnie Androida 10 z łatkami z 1.08.2020
- multum apek jakie mam nadal jakoś nie spowalniają telefonu, a pamięć 4/64GB na zdjęcia i filmy jakie robię w zupełności wystarcza (w zasadzie raz zgrywałem do komputera dopiero)
- jakość zdjęć i filmów od początku nie była najlepsza, ale w zupełności wystarczy, tym bardziej że od nowości pojawiło się parę funkcji jak wideo 60fps, albo 4k
- specjalnie nie gram na telefonie, ale parę razy zdarzyło mi się w nudnym czasie poklikać w COD, czy inne, no i bez problemu chodzą
- oczywiście telefon posiada Jack 3,5mm, IR i jeszcze stare microusb, więc kompatybilność z innymi urządzeniami jest
- raz gnoja zalałem gdy wpadł do wody, szybko rozebralem i wyczyściłem w środku, działa bez problemu

Ogólnie polecam taki telefon, nie warto brać super hiper drogich, chyba że jest się łasym na bajery. Tańsze też mogą długo posłużyć, a miałem wcześniej różne telefony.
#oswiadczenie #xiaomi #xiaomilepsze
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kilo-bravo: Redmi Note 7. Absolutny kocur, przez rok raz złapał przywieszkę. Wszystko działa na maxa płynnie. Polecam :-)
Redmi Note 8, jako drugi telefon, służbowy. Po pół roku brak płynności, mieli za dlugo - może ma to związek z tym, że używany 2-3 razy dziennie...

Wniosek: zależy jaki model. W domu + w firmie kilkanaście modeli ogólnie i wszystko poza 8 na ogromny plus (