Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ehhh "ucz się ucz", "bo będziesz rowy kopał", "matematyka i języki sa ważne!"

W gimbazie miałem takiego kolegę co go częściej w szkole nie było niż był, wolał jeździć na desce lub rowerze, palic trawe i pić wino, ogólnie troche patola z domu od rana do nocy na podwórku bo w domu awantury itp. Lubił sobie też coś w garażu spawać i na tym zarabiał całkiem nieźle jak na małolata bo spawał ramy do rowerów tzn kupował za grosze na złomie, wzmacniał je i obniżał, malował i sprzedawał za 100-120 zł znajomym bo nie każdego było stać na oryginalną ramę, a wszyscy chcieli jeździć

To było 12 lat temu, dzisiaj mamy po 27. Ja jestem po studiach, planuję za 5 lat wziąć kredyt na mieszkanie, robie w korpo ubiegając się o awans od dwóch lat i jeżdzę 5 letnim yarisem, a on od 6 lat prowadzi warsztat blacharski, wybudował dom i ma wypożyczalnie aut i chyba też nimi handluje xddd #bekazemnie 8 lat życia stracone na naukę z której nic nie mam, bo wiedza potrzebna na moim stanowisku to trzydniowy kurs.

Tak naprawdę to rodzice i dziadkowie storpedowali moją kreatywność i zostałem zmuszony do nauki (a bo dziadek nie kupi komputera jak nie pójdę na studia, a bo ojciec nie odda mi swojego auta, a bo mama mi nie da pieniędzy z "książeczki" itd). Możecie sie śmiać ale za dzieciaka potrafiłem zajebiście szyć i sam sobie szylem kostiumy do szkoły, skracałem nogawki, doszywałem kolorowe łaty itp xd wszyscy myśleli że to rodzice robili albo kupowali. No i tak się skończyły moje fantazje, żeby projektować i szyć ubrania "bo kto to widział", "najpierw skończ naukę". A tfu #!$%@?, teraz gniję w zasranym korpo, a maszyny do szycia nie miałbym nawet gdzie wstawić XDDDDDD

#bekazpodludzi (rodzicow) #zalesie #pieniadze #praca #smutek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f74270df49ad326e7b1bda4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 59
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: chyba każdy kto potrafi myśleć sam za siebie dobrze wie, że szkoła to jest jakiś brzydki żart w tym kraju (o innych się nie wypowiem bo do szkół chodziłem tylko w polsce). Nie liczy się jakie szkoły skończyłeś tylko co potrafisz... No chyba, że całe życie chcesz dymać u janusza jako szary, przeciętny robol
  • Odpowiedz
@kustosz_karuzeli_sperdolenia: @AnonimoweMirkoWyznania: większość którzy walili w #!$%@? po 30 dalej latają po mieście z winem i ćpaniem łeb #!$%@? i automatycznie szlaban na przyszłość bo już dorobek często nawet kryminalny albo zaorany łeb i taki zostanie już do końca lumpem. Niektórym tylko się udaje którzy są pracowici albo kreatywni i wiedzą gdzie jest granicą.
  • Odpowiedz
eh: Oj... to jest blad potwierdzenia...

Tez tak myslalem jak Ty. Ze patola wyszla na tym lepiej.

Ale wiesz co? tej patoli co sie udalo to jest wyjatek. wiekszosc do niczego nie doszla. A wiekszosc osob co poszla na studia ma jakie takie srednie zycie. Wiec to jest blad potwierdzenia bo widzisz tylko tego ktoremu sie udalo

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mirki dobrze piszą: nie #!$%@? głupot tylko kupuj maszynę. Jak się męczysz w korpo to pewnie jakieś większe miasto. Otwieraj zakład krawiecki, na razie po godzinach czy w weekendy. Z samych weselnych przeróbek miałbyś dodatkowe kilka godzin w tygodniu i reklamę. Nie ma bata żeby nie poszło. Potem garnitury na miarę, garsonki, sronki i co tam chcesz. Będzie klientela nawet z Twojej obecnej roboty. Dobry krawiec to rzemiosło które dzisiaj wraca.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak zwykle wina wszystkich dookoła, bo mamusia 20 lat temu pilnowała, żebyś odrobił zadanie zanim uszyjesz kolejną szmatę. Za to jakby wspierali w szyciu to by był płacz, że nie motywowali do nauki i skończyłeś jako robol za 2k netto. Wiecznym ofiarom nie dogodzisz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tylko że takich osób co w szkole się #!$%@?ły i nagle potem coś osiągnęły to jest totalna garstka. Jak wziąłbyś pod uwagę wszystkich takich nieuków ze szkoły to by się okazało że może 5% z nich coś osiaga większego. A wiele z nich ma problemy z alkoholem, narkotykami, odsiaduje wyrok albo pracuje za granicą przez agencje albo w polsce za grosze.
  • Odpowiedz