Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1120
Mirki nie jest to aby dyskryminacja ze względu na płeć? Spełniam tu wszystkie wymagania ale jednak nie mogę zaaplikować bo nie jestem kobietą. Pracowałem w wielu hotelach w Polsce i Anglii, z wieloma mężczyznami i kobietami na różnych stanowiskach i nigdy nie spotkałem się z takim czymś. Jestem ciekaw waszych opinii
#praca #hotelarstwo #pytanie #prawo
khamillez - Mirki nie jest to aby dyskryminacja ze względu na płeć? Spełniam tu wszys...

źródło: comment_1601292571yG751hPGHLREtNOqPMZvnT.jpg

Pobierz
  • 161
@khamillez: Nie, nie jest do dyskryminacja ze względu na płeć. Raczej poszanowanie jednej i drugiej płci. Jeżeli ja prowadzę firmę, ja decyduję kogo przyjmuję. Z góry odrzucam osoby ze względu na płeć, więc szanuję Twój czas który byś stracił na sporządzenie i wysłanie do mnie CV, oraz Twój byt, ze względu że niepotrzebnie nie trzymałbym Ciebie w niepewności z pytaniem czy może akurat u mnie udało by się Tobie dostać tę
@khamillez: no to już kwestia właściciela żeby wyliczyć statystyki czy częściej przychodzą kobiety czy mężczyźni i kogo lepiej zatrudnić. Jak mu się to opłaca to jego sprawa
@mistrzus: jeżeli zatrudniasz na umowę o pracę to obowiązuje Cię (i pracownika) kodeks pracy. A ten mówi, że nie można "z góry odrzucać ze względu na płeć", jest to zwyczajnie niezgodne z prawem.

Inaczej się ma sprawa z innymi umowami. Osobiście jestem zwolennikiem dowolności umów, ale są pewne strefy życia, w których dodatkowe przepisy są nad umowami (między innymi prawo pracy).

Swoja drogą ciekawe jak podchodzi do tego Sphinx i jak
Tak jak mnie kiedyś typ odrzucił do budy z kebabem na weekendową pracę bo cytuje "za niska i blondynka", chyba miałam wyglądać jakbym z miss Turcji przyjechała to by było dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@partycjaD: Niepotrzebnie się uniosłaś, po prostu nie sięgałabyś do lady, a mięso z kebaba odznaczałoby się na jasnych włosach. Mogłabyś być nawet miss world, ale fizjonomii nie przeskoczysz ( ͡º ͜
@kowad: Jeżeli jest takie prawo, to szanuję je, aczkolwiek walczyłbym o jego zmianę. Tropem myślenia OP @khamillez już #!$%@?ąc, zrównać można w końcu i wszystkich fachowców każdej dziedziny, nie ważne czy ze względu na umiejętności, wygląd płeć i przyjmować zgłoszenia od hydraulików na recepcjonistę. OK, może hydraulik się wykazać osobowością i umiejętnościami pod recepcję nie mając wpisów w CV, ale kużwa ile czasu by mi zajęło przejrzenie wszystkich CV i to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niochland:

Jest kilkadziesiąt myków prawnych, które można zastosować jeśli chce się zatrudnić tylko faceta/kobietę.


No właśnie, bezczelnie w nos ci mówią że "dyskryminujemy i co nam zrobisz"

Dobrze że nie wymagają niepełnosprawności i statusu studenta naraz ¯\_(ツ)_/¯
@khamillez: Ciekawy temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) .Myślę,że w związku z tym,że to hotel 4-gwiazdkowy to mają zawsze portiera na zmianie. I może w głowie jakiejś recepcyjnej Grażyny zrodził się pomysł,żeby na każdej zmianie była „parka” (czyli recepcjonistka i portier) bo to ładnie wyglada ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
@tomislawniepelka: Już napisałem do ich głównego oddziału i do PIPU, zobaczymy co powiedzą. I tu nie chodzi o kręcenie gownoburzy. Jednak z mojej perspektywy po skończeniu szkoły hotelarskiej, budowaniu doświadczenia poprzez prace w wielu hotelach tu i za granicą, również na kierowniczych stanowiskach, uczenia się obsługi systemów hotelowych (btw. Jeden który znam ten oto hotel wymaga a ja mam go w małym placu) i kompleksowej obsługi gości ktoś nie myśli nawet