Wpis z mikrobloga

#tvpis #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #lgbt

Odpowiedź Pereiry do twitta Georgetty Mosbacher

W POLSCE HOMOSEKSUALIŚCI MOGĄ BRAĆ ŚLUB. MUSZĄ TYLKO ZNALEŹĆ SOBIE PARTNERKĘ XD.

Poziom intelektualny tych dziennikarskich miernot z #tvpis w pełnej krasie.

https://twitter.com/SamPereira_/status/1310305382712176640
N.....t - #tvpis #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #lgbt

Odpowiedź Per...

źródło: comment_1601291118rpuZz6uui1SojzZiEMuuzU.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdzie jest napisane?


@AtoMan:
Nie wiem, #!$%@?. Może na takim papierze zwanym konstytucją? xD Rozdział 1 artykuł 18? Czytałeś kiedyś? Na kiblu może?
  • Odpowiedz
gdzie jest napisane?


@AtoMan:

Nie wiem, #!$%@?. Może na takim papierze zwanym konstytucją? xD Rozdział 1 artykuł 18? Czytałeś kiedyś? Na kiblu może?


@Flypho: Ten artykuł to nie jest definicja małżeństwa, opisuje jedynie co w szczególności znajduje się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Małżeństwo dwóch osób tej samej płci nie jest tu wymienione, zatem nie obejmuje go ta ochrona, co jednak nie oznacza, że nie może istnieć
mietek79 - > gdzie jest napisane?

@AtoMan:
Nie wiem, #!$%@?. Może na takim papierze...
  • Odpowiedz
@mietek79:
To jaki sens maja małżeństwa jednopłciowe jeśli nie będą pod szczególna ochrona Rzeczypospolitej? O co walczyć w takim razie? Ten artykuł wprost dyskryminuje małżeństwa jednopłciowe, nie jest tak? Nawet jeśli ich nie zakazuje to wprost mówi ze będą one małżeństwami drugiej kategorii, to jest uczciwe wg ciebie?
  • Odpowiedz
To jaki sens maja małżeństwa jednopłciowe jeśli nie będą pod szczególna ochrona Rzeczypospolitej? O co walczyć w takim razie? Ten artykuł wprost dyskryminuje małżeństwa jednopłciowe, nie jest tak?


@Flypho: Bo ja wiem, czy dyskryminuje - samotne matki z dziećmi, ani samotni ojcowie wychowujący potomstwo również nie są wymienieni w art.18, czy to oznacza, że takie rodziny również nie mają sensu? Może nawet warto by ich w takim razie zabronić....( ͡° ͜ʖ ͡°)
A o co walczyć? Żeby się nie powtarzać za wikipedią:
  • Odpowiedz
Nie wiem, #!$%@?


@Flypho: no właśnie widzę, że nie wiesz. Konstytucja nie definiuje małżeństwa, jedynie mówi o ochronie szczególnej jego formy.

Oczywiście jest to zapis do zmiany, i nawet prawica tego chce, jakby przecząc samym sobie, że niby czegoś zabrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AtoMan:
Wiesz ze można nadać nowe prawa nie tylko homoseksualistom? To jest mozliwe! Można napisać ze każdy może zawrzeć takie małżeństwo!
  • Odpowiedz
A o co walczyć? Żeby się nie powtarzać za wikipedią:


@mietek79:
Doczepię się trochę formalizmu, ale jak chciałbyś jednocześnie objąć rodziny hetero specjalną opieką w momencie, kiedy planujesz rodzinom homo nadać dokładnie te same prawa? W sensie, nie chodzi mi tu o zmianę konstytucji, ale takie bardziej techniczne pytanie - jak można wg ciebie te dwie rzeczy pogodzić? Bo zgodnie z tym zapisem konstytucji "szczególna opieka" musi mieć chyba jakieś
  • Odpowiedz
@Neubert: i teraz wyobraźcie sobie Mosbacher, która jest doskonale poinformowana kim jest ten typ, co napisał, jak wygląda i od kogo jest uzależniona telewizja publiczna w Polsce. Jak dzwoni do kogoś w USA z nowymi informacjami jakie jest stanowisko rządzących w sprawie podpisania listu otwartego dotyczącego postępowania zgodnie z cywilizowanym światem, to pewnie się mylą że jest ambasadorem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich xD.
  • Odpowiedz