Wpis z mikrobloga

#tvpis #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #lgbt

Odpowiedź Pereiry do twitta Georgetty Mosbacher

W POLSCE HOMOSEKSUALIŚCI MOGĄ BRAĆ ŚLUB. MUSZĄ TYLKO ZNALEŹĆ SOBIE PARTNERKĘ XD.

Poziom intelektualny tych dziennikarskich miernot z #tvpis w pełnej krasie.

https://twitter.com/SamPereira_/status/1310305382712176640
N.....t - #tvpis #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #lgbt

Odpowiedź Per...

źródło: comment_1601291118rpuZz6uui1SojzZiEMuuzU.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neubert:
W jaki sposób homoseksualiści są wyłączeni z możliwości zawierania małżeństwa? Napisz wprost, że nie podoba ci się sposób w jaki zostało zdefiniowane małżeństwo (jako związek kobiety i mężczyzny). Jeśli dyskutujesz z jakąś tezą, ale nie podobają ci się odgórnie ustalone założenia, które na tę tezę rzutują, to nie znaczy, że ta teza jest fałszywa.
  • Odpowiedz
  • 31
@Flypho

W jaki sposób homoseksualiści są wyłączeni z możliwości zawierania małżeństwa


Nie mogą zawrzeć tego związku z osobą, którą kochają i chcą spędzić resztę życia.
  • Odpowiedz
Nie mogą zawrzeć tego związku z osobą, którą kochają i chcą spędzić resztę życia.

A czy małżeństwo jest zdefiniowane jako związek z osobą, którą kochasz? Nie. Jest napisane "związek kobiety i mężczyzny".

Nie tyle, że mi się nie podoba obecna definicja, tylko nie widzę przeszkód, aby tę definicję rozszerzyć - na dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Dobra, ale czy to znaczy, że Pereira nie ma racji? Bo twoje żądanie ma sens, ale w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z postawioną tezą.

A
  • Odpowiedz
to znieśmy małżeństwa hetero i wprowadźmy tylko małżeństwo homo.


@koroluk:
Ja jestem za xD. Naprawdę. Może to otworzy ludziom oczy na to, jakim bezsensem jest regulowane przez państwo małżeństwo.
  • Odpowiedz
@Flypho: zniesienie małżeństw to nieironicznie dobry plan, jeżeli ktoś nie może żyć bez regulacji państwowych i nie może się wyprowadzić do 50+ państw które tą regulację im zapewnią (czy homo czy hetero), to nie jestem specjalnie wrażliwy na takie cierpienie. Zastanawiam się tylko czy jakby w jakimś kraju faktycznie wprowadźlili wyłącznie homomałżeństwa to mielibyśmy wreszcie ten exodus ludzi którzy ani żyć ani umrzeć nie mogą, tylko narzekanie im zostało, z
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal: w Arabii nie możesz mieć innych symboli religijnych, ale ja się tam zawsze jako katolik uznawałem, mimo ze jestem ateista. Ułatwiało to załatwienie rzeczy, plus nie zamknęli mnie za brak wiary:)
  • Odpowiedz
To że jego wypowiedź jest logicznie poprawna, nie sprawia, że cokolwiek wnosi do tematu poza prostacką prowokacją


@Kuduro:
A zarzucacie mu prostacką prowokację czy oskarżacie o mówienie nieprawdy?
  • Odpowiedz