Wpis z mikrobloga

@Maseuko: to są trolle, coraz więcej tego, ale najgorzej, że tollujacy dla paru plusów faktycznie zaszczepiają takie myśli u nierobów
  • Odpowiedz
@Maseuko: największym zagrożeniem z tego programu od samego początku nie była żadna dziura budżetowa tylko to, że stworzy on takie roszczeniowe postawy. 10 lat temu nikomu się nie śniło, że ludzie będą w Polsce dostawali pieniądze za samo posiadanie dziecka. Dziś większość ludzi wyszłaby na ulicę gdyby te pieniądze ktoś próbował zabrać. Za 5 lat wyjdą na ulicę żeby zwaloryzować 500 plus
  • Odpowiedz
@Maseuko: To na zasadzie daj palec, a wezmą całą rękę. Przyzwyczailiśmy ludzi do hajsu za nic, to teraz 500+ już nie wystarcza. Zaraz będzie, że chcą 1000+, a najlepiej 2000+.
  • Odpowiedz
@Heady1991: dlatego nie ma co się interesować polityka, chodzenie na wybory to też głupota. No właśnie większość ludzi to barany i to oni decydują. Ja na wybory nie chodzę i mam w------e w politykę. Staram się dostosować do nurtu płynącego i czerpać z obecnej sytuacji jak najwięcej korzyści. Więc sepię wszystkie świadczenia na potęgę bo jak dają to czemu nie brac
  • Odpowiedz
@greenbong wyszłoby na ulicę? Nie rozsmieszaj mnie chłopie, kurdupel r---------a ten kraj i ktoś wychodzi na ulicę, żeby ten z-----y złodziejski rząd obalić? Tylko wszyscy biadolą w internecie i nic więcej
  • Odpowiedz
@Maseuko: jako biorca 500+ również przyłączam się do apelu, żeby tę jałmużnę wsadzili sobie w buty, ale przestali w końcu zabierać niebieskiemu 2 tysięce z uczciwie zarobionej wypłaty.
  • Odpowiedz
@Maseuko: Rząd umie w te klocki, nie mogą tego zabrać bo by ludzie z widłami pod sejm poszli, ale drukarka robi brrr i inflacja się powiększa. Już niedługo 500plus będzie znaczyło tyle ile kiedyś „rodzinne” czyli takie 70zl jakoś tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Villemo18: oby to był talon, ja mam taką rodzinę niedaleko, zamiast coś z tą kasą ogarnąć to r---------ą na lewo i prawo na głupoty
  • Odpowiedz
@no_49: ja wolałabym, żeby w ogóle nie było. Talon będzie miał na pewno jakaś datę przydatności. Jedni rozwalają pieniądze na głupoty, inni odkładają dla bombelków na konto, co rodzina to inne priorytety ;)
  • Odpowiedz
@Villemo18 ciekawe co spowodowało tę dziury xD rozdawanie budżety, płacenie z budżetu państwa na nierentowne firmy państwowe a czy może przekręty przy planowaniu przetargów
  • Odpowiedz
@Maseuko: W sumie tak szczerze. Jakby zamiast 500+ dali darmowe bilety to kosztowałoby nas to jeszcze więcej, bo zarządzanie pieniądzem publicznym w polsce kuleje.

I nie żebym był wielkim fanem tego programu, ale miałem okazje zobaczyć jak myślący ludzie dysponują tymi środkami i trochę zmieniłem zdanie.
  • Odpowiedz
@Maseuko jak ludzie żyli i wychowywali dzieci 10 lat temu jak rocznie na jedno dziecko rodzina dostawała od państwa około 1500 zł a nie 6000 zł, osobiście znam gościa który całe pieniądze przelewa na konto córki ale znam i też takich którzy bawią się za te pieniądze bo są "za darmo".
Rozumiem że teraz jest wszystko droższe bo inflacja idzie w górę ale większość biorców 500 + na to nie patrzy
  • Odpowiedz
@Kiritsugu1155 ale czyli co? Czyli jak ktoś wie, że 500+ jest szkodliwe, to ma tego nie brać, jeśli mu przysługuje?

Nie zapomnij, że mówimy o polityce państwa i społeczeństwa, a nie o zasadach zabawy w piaskownicy
  • Odpowiedz