Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@sargento Raz tak miałam z drugim psem. Chciał zrobić pit stopa w rzeczce i nagle skręcił. Przeleciałam przez kierownicę i jakimś cudem rozerwałam dętkę xD Także ten, ręka cały czas na hamulcu.

@starsi_panowie Chciałabym, ale tutaj zima taka, że śniegu ni ma.
  • Odpowiedz
@Aenkill: Też mam Border Collie ale właśnie nie byłam pewna czy ten twój też(ale z tymi uszami masz chyba rację). Cudne psy jednym słowem, moja baardzo lubi ze mną biegać, roweru jeszcze wspólnie nie próbowałyśmy. A psie buty ciekawy temat, nigdy o tym nie myślałam w sumie...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@edertasuna Mam dwa bordery, tj. jeden był brany z jakiejś szkockiej farmy, ale papierów nie ma, a Luna (na zdjęciu) jest zarejestrowana w ISDS. Paradoksalnie Altis nigdy mylony z inną rasą nie jest, pewnie dlatego, że jest czarno-biały, a dla przykładu dzisiaj facet się spytał, czy przypadkiem nie jest zmieszana ze springer spanielem :P

Na buty się zdecydowałam, bo w tym parku jest twarda nawierzchnia z jakimiś drobnymi kamyczkami i po rowerze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PanBulka Jest, dlatego zazwyczaj jak biorę je osobno, to jednego biorę ja, a drugiego niebieski w tym samym czasie. Czasami wychodzimy oczywiście razem na zwykłe spacery.
  • Odpowiedz
@Aenkill: @edertasuna: oj oziki to są w cały świat ;D ale prawda że wg wzorca uszy powinny być złamane, ale różnie z nimi bywa zwłaszcza z versowych, workingowych liniach. Właśnie vers Aussie mojej koleżanki ma zupełnie stojące i na zdjęciach wygląda na 100 % BC.

@Aenkill: a spotykasz na wyspach jakieś merle BC? Bo słyszałam że są tam bardzo nie popularne, że ani pod wystawy tego nie chcą, ani
mikaliq - @Aenkill: @edertasuna: oj oziki to są w cały świat ;D ale prawda że wg wzor...

źródło: comment_1601235461lfyLu6O8d5BmKewg4U7OQg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mikaliq Koleżanka ma 3 oziki, więc trochę siedzę w temacie haha.

Tutaj 95% BC jakie widuję na ulicy są czarno białe, ale widziałam kilka merle albo brązowo-białych. Matka mojej Luny jest red merle. Co do wystaw itd. to nie wiem, nie siedzę w temacie.

Mam natomiast wrażenie, że tu większość BC jest raczej z lini użytkowych, albo jeśli bez papierów to właśnie od jakichś farmerów. Tutaj rzeczywiście nadal są popularne w pracy
  • Odpowiedz
@Aenkill: mój stary kiedyś wpadł na pomysł, że husky będzie go ciągał na #rower. Trochę pociągnął, ale potem po prawej zając wyskoczył z trawy. Stary już więcej nie był ciągany, bo gips na obojczyku przeszkadzał w jeździe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Randomowyrandom1: Dla młodej mam TrueLove, bo te z Hurtty, które pierwotnie dla niej kupiłam, okazały się za duże i dostał je drugi pieseł. Rozmiarówkę mają taką, że jeden rozmiar jest za mały, a o jeden większy za duży. W dodatku te z Hurtty mają dziwne zapięcie i przy jej "chudych" łapach zostawało sporo paska do zapięcia, z którym nie wiadomo co zrobić. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczona tymi TrueLove i jedyne zastrzeżenie
  • Odpowiedz
bywają takie z ogonami


@Aenkill: owszem, ale według wytycznych książkowych co do rasy - ogona być nie powinno. Ogólnie tylko jeden na pięć rodzi się bez ogona, reszta jest cięta. Sam ogon u Australijczyka jest krzywy, jakis niewymiarowy i raczej nie wygląda atrakcyjnie
  • Odpowiedz