Wpis z mikrobloga

@ArnoldZboczek: Akcje Allegro mają „Stabilizing managera”

To zabezpieczenie może zdziwić tych, którzy nigdy się z tym zjawiskiem nie spotkali, ale de facto przerabialiśmy tę procedurę z akcjami Play kilka lat temu. W artykule z bankiera w 2017 czytamy:

„Menedżer Stabilizujący lub jego podmioty powiązane albo przedstawiciele mogą zawierać transakcje na GPW w celu zapewnienia, że cena rynkowa Akcji kształtować się będzie na poziomie wyższym niż poziom, który istniałby w innym przypadku,
  • Odpowiedz
@magnat32: 15 lat temu eBay się u nas pojawił. Miał naprawdę kuszącą ofertę, w pewnym momencie zaoferował m. in. brak prowizji dla sprzedających. I co? I nie pykło, a też wieszczono P O T Ę Ż N E wejście.

Polacy są przyzwyczajeni do Allegro, a Amazon jest brzydki, skomplikowany, ma zagmatwaną ofertę, a jego prowizje są chyba nawet wyższe od Allegro.
  • Odpowiedz
@krzaczor93 ebay ogolnie nie trafil w tamten czas , teraz jest troche inna swiadomosc konsumencka , szczerze Ci powiem ze sam tego ebaya olewalem w polsce mialem wrazenie ze tam nic na tej platformie nie ma co mnie interesuje
  • Odpowiedz
@magnat32: Amazon już od dawna oferuje zakupy z dostawą do Polski, ale nikt się na niego nie rzucił, ani kupujący, ani sprzedający. Jeżeli spółka nie przygotuje totalnie nowej oferty tylko dla nas - co wydaje mi się mało prawdopodobne - no to nie wydaje mi się aby była zagrożeniem dla obecnego monopolisty. Pod tym względem bardziej obawiałbym się Alibaby.
  • Odpowiedz