Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Niebawem będę się przeprowadzać na wieś. Nie ma tu dostępu do internetu kablowego, a moja działalność to wyłącznie internet... Zamontowałem więc maszt i antenę szerokopasmową na wysokości ok 7-8 metrów. Sporo musiałem się nauczyć - nie wiedziałem nawet o takich zagadnieniach jak MIMO czy agregacja pasm. W końcu po zakupie kolejnego routera i sprawdzeniu kilku nadajników udało mi się złapać sygnał z kierunku na Opole. To w linii prostej ok 15 km i muszę przyznać, że jest mega! 100 Mbs w Play, ale sprawdzę jeszcze innych operatorów jak będę na miejscu, a także spróbuję dokładnie zlokalizować nadajnik i zrobić screen z HManagera. W okolicy tylko Play ma nadajniki inne niż 800 MHz, ale skoro łapię sygnał z Opola to kupię starter i sprawdzę Orange / T-Mobile. Na dłuższą metę i tak bardziej mi zależy na stabilności niż prędkości, a z tym chyba może być różnie w zależności od pory dnia. #internet #internetmobilny #play #orange #tmobile #informatyka #wies #bezkabli #router
Jonn - Niebawem będę się przeprowadzać na wieś. Nie ma tu dostępu do internetu kablow...

źródło: comment_16012084726lNK1CVTDWz3kdrSQ2BWN5.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Jonn: 15km w linii prostej i masz 100Mbps? Testowałeś to o 3 w nocy, czy masz jakiegoś niesamowitego farta że nikt z tego masztu nie korzysta? xD
  • Odpowiedz
@Jonn: to godziny w których prawie nikt nie korzysta, testuj zawsze w okolicach 18-21, bo może ze 100Mbps zrobić się 1Mbps xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nunczako: miałem kupić dom (częściowo na kredyt), ale uznałem, że w obecnej sytuacji nie będę podejmować ryzyka (to chyba teraz częste podejście). Postanowiłem więc zaadaptować cześć domu rodzinnego i zrobić w nim niezależne mieszkanie. Oczywiście oznacza to rodzinę w tym samym domu, ale coś za coś. Dla mnie najważniejsze to wreszcie wyrwać się z Górnego Śląska i 44 m2.
  • Odpowiedz
@Jonn: użyłeś jakiegoś dongla + wyprowadzenie na antene? Właśnie na przewodzie od anteny jest najwięcej straty, może alternatywą byłoby kupienie routerka lte z wbudowaną anteną kierunkową na maszt na inny kierunek (backup)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SystemFound: kupiłem router lte. O ile mi wiadomo straty wynoszą ok 0,5 db / m, ja mam kabel 5 m, mogę ew. skrócić o 1 m, więc gra nie warta świeczki. Antena jak najbardziej kierinkowa, jest na zdjęciu.
  • Odpowiedz