Wpis z mikrobloga

Wołam wszystkie organizacje obrony praw zwierząt!


@nix0neM: akurat wszystkie organizacje zgodnie twierdzą, że kot domowy powinien na zewnątrz przebywać na zabezpieczonym terenie lub smyczy, dla dobra swojego praz środowiska.

#!$%@? kot na smyczy nigdy nie przestanie mnie zadziwiać ¯_(ツ)_/¯


@icanthelpthat: wystawiłeś kiedyś nos zza swojej wsi, że cię takie rzeczy dziwią?
Tak samo jak trzymanie dzikich zwierząt w zoo w luksusowej, betonowej klatce 10x10.


@icanthelpthat: kot domowy to nie dzikie zwierzę. Kotu można w pelni zaspokoić jego potrzeby bez wypuszczania samopas. Ale wiadomo, niech walczy z innymi kotami zarażając np. Fiv albo Felv czy ginie pod kołami samochodu.

Konający w rowie, trzyletni (bo tyle średnio żyją koty wypuszczane samopas, w przeciwieństwie do 12 lat kotów domowych) kot za pewne w ostatnich chwilach
@NapalInTheMorning: A to ciekawe co piszesz, miałam cudownego kotka wychodzącego,który dożył pięknego wieku 14lat a praktycznie całe dni spędzał hasając na zewnątrz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Moja babcia mieszkając w centrum miasta ma 6letniego kotka,który codziennie wieczorem musi wyjść na godzinkę. Dlatego uważam,że trzymanie kota w domu jak ma się warunki żeby go wypuścić jest...smutne. Wiadomo,że kitku jest zwierzęciem łownym i nie ma lepszej rzeczy niż hasanie
@Patatina: stosujesz bambizm i starasz się oceniać kocie potrzeby z ludzkiej perspektywy.

Tak, kot potrzebuje polowania, ale to można mu W PEŁNI zapewnić nie wypuszczając go samopas (choćby przez zabawki, drugiego kota czy wychodzenie na sacery).

Argument o tym, że twój wypuszczany samopas kot dożył 14 lat o niczym nie świadczy. Mój dziadek palił paczkę fajek dziennie i umarł w wieku 87-lat (na serce). Czy to znaczy, że fajki nie szkodzą?
@NapalInTheMorning: Jakoś u znajomego kociarza 5 kotów wypuszczanych samopas w środku miasta ma już po jakieś 8-10 lat i nie konają w rowie, nie mają FIV i nie giną pod kołami samochodów. Są wybitnie mądre czy wybitnie głupie jak na koty? Aha no i na smyczy też nie chodzą - no #!$%@?. A jaką potrzebę kota zaspokaja smycz?
Dobra #!$%@? z tym. Lubię koty i inne zwierzaki ale widok kota czy
@NapalInTheMorning: No nie wiem, naprawdę uważasz,że przebywanie cały czas w zamkniętym pomieszczeniu jest lepsze dla kota niż wychodzenie na zewnątrz? Przecież kot ma na podwórku pełno bodźców, zapachy,piasek w którym może się tarzać.A już w ogóle uważam smycz za totalną pomyłkę bo kot jest niezależnym zwierzęciem i napewno chodzenie na smyczy nie sprawia mu przyjemności, kot nie ma możliwości ucieczki jak poczuje zagrożenie itp. Podkreślam jeszcze raz,że nie krytykuję ludzi,którzy nie