Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Swoją drogą zamawiał ktoś takie ramy od Flyxii? Czy ta przesyłka Duty-Free rzeczywiście omija wszelkie cła i VAT?
Bo patrząc po cenach rowerów na przyszły sezon taka rama za 1800 zł + osprzęt kupiony w Polsce może być ciekawa alternatywą
@pine: Powiem szczerze że jest to jakiś pomysł i teraz nawet ja się nad tym zastanawiam. Do tego wrzucić GRX 400, koła np. DT Swiss R470, jakiś mostek, kierownicę i cena powinna być w miarę ok. Ceny modeli 2021 to jakiś dramat.
@Piotr--K: przechodzą. Ale sprawdza się sztukę z całej serii i to na tyle kontroli. Ewentualnie wycieczka do fabryki i obserwacja procesu ale to też o #!$%@? rozbić. Taniej jest dać nową ramę w ramach gwarancji niż zwiększyć jakość.
@GrubyKociol mówię to na przykładzie zamówionego przeze mnie siodełka z ec90 - byłoby genialne, ale widać, że nikt nie zweryfikował jego jakości, plastik pod spodem pęknięty, wyściółka odklejona... Gdyby wziąć partię i wyselekcjonować tylko te pełnowartościowe to byłby super produkt i liczyłem że Kross czy Romet te selekcję bierze na siebie i za to płacimy
Gdyby wziąć partię i wyselekcjonować tylko te pełnowartościowe


@Piotr--K: to części rowery były by 2x droższe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chińczyk niczemu winien. Wszystko zależy kto zamówi za jaką cenę. Mała cena = #!$%@? jakość. Chcesz lepiej? Dopłać. Romet na ten moment jest firmą numer jeden z #!$%@?ą jakością rowerów na rynku, to już kelis przy tym to marka premium. To tylko moje zdanie oczywiście.
@Piotr--K: inna kwestia jeszcze: tak to jest jak się zleca produkcję obcemu. Pojedziesz na wizytacje do fabryki to wszystko pięknie, ale jak już nie patrzysz to #!$%@? byle by z taśmy zeszło. Dlatego produkcję przenosi się do siebie (patrz Kross) żeby mieć całodobowo kontrole jakości.
@pine: Właśnie chodzi mi po głowie już dłuższy czas, żeby może ogarnąć taką rame od chinola. Zrobić swoje malowanie i byłoby lux. Co do Carbonda 696 to nawet mam dokładne koszty sprowadzenia tego od chinczyka :D
@pine: "The price from factory should be as below:

One set of sample CFR696: US$480.00 with frame, fork, seat post,clamp.

headset: US $12.00
F&R axle: US $26.00

extra rear derailleur hangers: US$5.00

UPS shipping cost : US$ 185 (3-10 days
WXY by air shipping cost (DPD express is responsible for terminal delivery ) :US$120 (15-35 days , Tax free )
WXY by train shipping cost (DPD express is responsible for