Wpis z mikrobloga

Szanowne Państwo,

od roku dość mocno się zaniedbałem z powodu studiów i waga ostro poszła w górę. Chciałem się wziąć za jakiś sport, ale jestem w tym temacie kompletnie zielony. Dodatkowo w wakacje nabawiłem się zapalenia mięśnia sercowego. Lekarz na konsultacji stwierdził że z sercem jest już okej, więc mogę pozwolić sobie na stopniowe wyrabianie formy i poprawę sylwetki.

Tutaj pytanie do Was. Jakie aktywnosci fizyczne polecacie na początek? Kilka razy w życiu byłem prywatnie na siłowni jednak kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i robię wszystko i nic.

Sport to bakcyl którym podobno bardzo łatwo jest się zarazić, jednak osobiście po wielu próbach (nordic walking, bieganie, pływanie, siłowania) kompletnie tego nie czułem.

Liczę na wyrozumiałość i życzę miłego wieczoru.

#sport #zdrowie #aktywnoscfizyczna #bieganie #silownia #plywajzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@Diazepam Jak chcesz spalić tłuszcz to pierwsze co, to musisz ustalić sobie diete z deficytem kalorycznym.

Jak będziesz jadł w zgodzie z tym co mówie, to w zasadzie już zaczniesz chudnąć.
  • Odpowiedz
@Granat556: powikłanie po wirusówce. Podczas porządnej grypy często dopada nas ból mięśni. Tutaj było podobnie, ponieważ ta rodzina wirusów ma powinowactwo do mięśnia sercowego
  • Odpowiedz
@Diazepam

@Granat556: powikłanie po wirusówce. Podczas porządnej grypy często dopada nas ból mięśni. Tutaj było podobnie, ponieważ ta rodzina wirusów ma powinowactwo do mięśnia sercowego


Ok

Znajdź sobie na internecie jak znaleść BMI, BMR, są dostępne darmowe kalkulatory kalorii. Obliczasz sobie ile twoje ciało potrzebuje kalorii przy tej wadze ciała, wzroście, tkance mięśniowej i wieku, i następnie odejmujesz od tego 25%... wychodzi ci deficyt.

Jak nie chcesz na razie kupować diety,
  • Odpowiedz
@Rollerblading aeroby, mały trening siłowy z gumami oporowymi i bieganie w #!$%@? jest tutaj potrzebne.

Serio myślę, że jakieś poważniejsze ćwiczenia kalisteniczne by zaserwowały mu jedynie kontuzje. Nie mówimy tutaj o pompkach albo planku
  • Odpowiedz