Wpis z mikrobloga

łatwiejsze do naprawy


@asdasdce2w: elektryczne o ile położysz pod ostatnią wartswą podłogi a nie pod wylewką.

Co jest lepsze,


@asdasdce2w: hydrauliczne bo zasilisz pompą ciepła dzięki czemu będzie taniej niż bezpośrednio prądem

bardziej wytrzymałe


@asdasdce2w: patrząc czysto na teorie to elektryczne bo to są tylko przewody, jednak hydrauliczne jak raz zrobisz i nie zepsujesz (wiercąc tam gdzie nie powinieneś) to się również z tym nic nie dzieje raczej.
dziękuje. A czy mając ogrzewanie domu z butli z gazem to zmienia cokolwiek?


@asdasdce2w: tak, zmienia sporo:
1: jest drogo
2: masz dodatkową butle która Ci miejsce zajmuje i jest dodatkowym elementem który stanowi problem
Zamiast butli która kosztuje sporo lepiej iść w podłogówkę i pompę ciepła.

@Rafalski45: jemu pewnie chodzi o taką duża butle co koło domu się ją stawia.
@Rafalski45: Nie rozumiem Twojego pytania, ale nie, nie mam nic podpięte. Jestem na etapie planowania.
Chcę dom ogrzewać używając gazu z butli obok domu. Jeśli da się to „podpiąć” pod instalację cieplną pod podłogą to chyba bym się na to zdecyduje. Ewentualnie używając prądu, ale nie wiem co lepsze/wytrzymalsze, dlatego pytam.
@ksiak: tak mirku, właśnie taka butla mnie interesuje.
@asdasdce2w: to potwierdzam ksiaka, jest drogo. Ogrzewanie hydrauliczne będzie oczywiście lepszym rozwiązaniem i tu nie ma się co zepsuć, jeżeli jest dobrze zrobione i nie przewiercisz tego przez przypadek. Pytałem o tą 11 kilówkę, bo już widziałem takie rozwiązania. Ale to już by było ekstremalne co dwa dni butlę wymieniać