Wpis z mikrobloga

kto ci takich bredni naopowiadał? Nic dziwnego że jesteś przeciwny, skoro w to wierzysz.


@diogene: nauka, konkretnie etyka i biologia. Rozróżnianie ludzkiego życia na "wartościowe - niech żyje" i "niewartościowe - można zabić" wg kryterium stadium rozwoju to etyczny i moralny błąd. Wprost prowadzi do mordowania wszystkiego, co w danej chwili uznamy za niewartościowe.

"Wiara" nie ma z tym nic wspólnego.
  • Odpowiedz
Zarodek który jest dosłownie jedną komórką wsadzoną w drugą nie jest człowiekiem.


@diogene: chyba nie znasz zbyt dobrze procedury in vitro :-)

EDIT: poza tym, jest - jest istotą ludzką we wczesnej fazie rozwoju.
  • Odpowiedz
zaśniad groniasty


@diogene: jaki to ma związek z procedurą in vitro? Przecież "selekcjonuje" się raczej kompletne jaja i pozwala im jak najdłużej dojrzewać by ocenić ich zdatność? Widzę, że nadal nie rozumiesz zupełnie aspektu etycznego tej sprawy. To proces selekcji i odrzucenia jest nieetyczny, a nie błędy w zapłodnieniu które występowałyby naturalnie.
  • Odpowiedz
@wascimatka: taki, że to też zapłodniona komórka. W którym momencie przestaje być człowiekiem, jeśli wg twojej logiki jest nim od momentu zapłodnienia?

To proces selekcji i odrzucenia jest nieetyczny


a etyczne by było rodzenie dzieci z ogromnymi wadami rozwojowymi, które wyłapano odpowiednio wcześnie?

Cierpienie jest taki szlachetne hehe.
  • Odpowiedz
@Faraluch: No tak, ktoś chce urodzić dziecko dzięki skutecznej metodzie leczenia bezpłodności, to fanaberia. Dawno nie czytałem nic bardziej głupiego i wrednego


@robert5502: Typowy wykop jest typowy. Szkoda strzepic ryja.
  • Odpowiedz
Cierpienie jest taki szlachetne hehe.


@diogene: nic takiego nie powiedziałem, ale chochoła zawsze łatwiej wyszydzić. Zaśniad nie jest istotą ludzką, bo nie doszło w nim do prawdłowego zapłodnienia - nie był obecny materiał genetyczny obojga rodziców, miał zerowy potencjał na ukształtowanie człowieka. W sumie to argument na poziomie robienia pogrzebów dla nasienia w chustecze, ale za późno się zorientowałem, że nie dyskutujesz serio. Mój błąd.

W in vitro natomiast, prawidłowych
  • Odpowiedz
@Faraluch: co za fanaberie w tym kraju. karetki do wypadków? Po co skoro ktoś nie potrafi jeździć samochodem. Okradną Ci dom? Po co wzywać policję skoro Cię nie stać na ochronę i dobry system to znaczy, że nie stać cię na dom. Dom się spalił? Skoro nie stać cię na prywatny zastęp to dlaczego mam płacić za twoje fanaberie bo ty chcesz mieć dom? Nie dla wydawaniu pieniędzy podatników na
  • Odpowiedz
@wascimatka: więc zarodki nieprawidłowo zapłodnione nie są ludźmi, ale prawidłowo ale z wadami ludźmi są i nie wolno? Nie widzisz że to nie ma żadnego sensu? Jak zdefiniować prawidłowe zapłodnienie - ile musi być wad by za taki uznać?

A co ciekawe, z tego co wiem to w Polsce nie można tych niewykorzystanych zarodków zniszczyć. Po prostu są trzymane do czasu aż będą wykorzystane - przez tę parę, lub "adoptowane"
  • Odpowiedz
Zgadzam się ale problem jest taki że większość Polaków raczej chciałaby na starość dostać taką fanaberie co się emerytura nazywa.


@CynicznyMarksista: to niech państwo zmieni system emerytalny na taki który nie wymaga dodatniego przyrostu naturalnego ;) w niektórych krajach piemiadze emerytów są inwestowane. U nas są przejadane na potrzeby doraźnych programów socjalnych jak np dofinansowanie in vitro i koło się zamyka.
  • Odpowiedz
więc zarodki nieprawidłowo zapłodnione nie są ludźmi, ale prawidłowo ale z wadami ludźmi są i nie wolno?


Gdyby nie in vitro moglibyśmy nawet tego nie rozpatrywać, wszystkie zarodki byłyby ludźmi od poczęcia aż do śmierci (nie ważne czy po tygodniu czy 90 latach). Nadal utrzymuję, że to ten moment wyboru jest nieetyczny, a nie sam fakt, że nie wszystkie zapłodnienia są prawidłowe.

A co ciekawe, z tego co wiem to w Polsce nie można tych niewykorzystanych zarodków zniszczyć


Tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
fanaberie mieć dzidziusia.


@Faraluch: No tak, ktoś chce urodzić dziecko dzięki skutecznej metodzie leczenia bezpłodności, to fanaberia. Dawno nie czytałem nic bardziej głupiego i wrednego

@robert5502: in vitro to nie jest metoda leczenia bezpłodności, a metoda zapłodnienia w sztuczny sposób. Mylisz pojęcia
  • Odpowiedz