Wpis z mikrobloga

Jak kościół czegoś nie popiera nie czyni to z automatu Rigczu.


@Faraluch: Wiesz co, niech Kościół nie popiera im vitro! Niech twierdzi że zygota to człowiek, zakazuje plomb w zębach czy noszenia okularów. Gówno mi do tego. Poważnie. Ale Kościół nie ma żadnego prawa fundować MI swoich przepisów na leczenie, czy wpierdzielania
się w inne sfery życia. Dlatego, że nie jestem członkiem Krk Ponieważ nie jestem członkiem tego zgromadzenia (ani
  • Odpowiedz
Zresztą, nawet można uznać moją otwartość na dyskusję na ten temat ale pierwszym argumentem jak zazwyczaj jest (także w samym wpisie) że robimy na złość kościołowi i hurra zwycięstwo nad kościołem.
  • Odpowiedz
@robert5502: właśnie #!$%@? wyjaśnione bo nawet nie przeczytałeś tego zdania ze zrozumieniem. W piździe mam co kościół mówi i nie ma prawa ingerować w decyzje państwa ale to że kościół czegoś nie poparł to nie znaczy że *trzeba* to poprzeć. Duża część lewicy już się posikała na ten temat i nawet nie da się rozmawiać ani dyskutować nad słusznością bądź nie bo już wiedzą, jak kościół zakazał robimy na odwrót,
  • Odpowiedz
@Faraluch: To że nie widzisz różnicy to nie znaczy że jej nie ma ;) Czasami trzeba otworzyć szerzej oczy albo zdjąć z nich klapki. Kto według Ciebie będzie pracował na emerytury jak za 30 lat przelicznik pracujących na emeryturę do pobierających będzie 1:5? Rozumiesz teraz? To znaczy że będziesz #!$%@?ć na 5 emerytów jak sytuacja się nie zmieni. Oczywiście emerytury to tylko jeden z argumentów, po prostu za 100 lat
  • Odpowiedz
po prostu za 100 lat w Polsce będzie nie wiem, 20mln ludzi i to również będzie problemem.


@kutafonixor: kolejny nieistniejący aksjomat, bo dla mnie to żaden problem :) Nie wiesz nic o moich poglądach gospodarczych a już implikujesz że każdy popiera tę waszą śmieszną piramidę finansową. Ale nie w tym rzecz, chodzi nawet że tej piramidy in vitro nie jest w stanie nawet utrzymać, zerowy wpływ
  • Odpowiedz
@Faraluch: no tak, lepiej nic nie robić i czekać aż albo będzie dobrze albo Polska zniknie z mapy. To na pewno jest lepsze rozwiązanie. A tak na serio, przez 30lat x 7000 rocznie z in vitro to daje jakieś 210000 ludzi, to nie jest wcale tak mało.
Ludzie zbierają na chorobę dziecka miliony, operacje jakie się przeprowadza to też czasami dziesiątki specjalistów rozkminiają a dla @Faraluch tysiące osób rocznie
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: ale co to ma do dyskusji że działa XD Wiem o tym, ale ja nawet rozważając ze 100% skutecznością jestem przeciw
I już wyżej było napisane przeze mnie, jeśli mam do wyboru czy pieniądze pójdą na in vitro czy na kalendarzyk to niech już idą na in vitro, ale moim zdaniem żadne nie powinno być finansowane. W link nawet nie klikam bo się spodziewam co tam jest, jeśli statystyki
  • Odpowiedz
@robert5502: nie pozbawiam ich możliwości leczenia, mały manipulancie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może też zabraniam biednym dzieciom chodzić do prywatnych szkół bo nie chcę za to zapłacić? Po prostu uważam, że są pilniejsze wydatki w służbie zdrowia i nie jesteśmy na tyle bogatym społeczeństwem żeby finansować takie rzeczy i pieniądze na które wszyscy wpłacamy w postaci ubezpieczenia powinny być rozsądnie zarządzane
  • Odpowiedz
@Faraluch wykopowy ekspercie, to jaki masz plan na podniesienie dzietności? Ot taki aby chociaż trochę ich przybyło? 1000+? Darmowe mieszkania? Znasz jakiś program, w którym za relatywnie małą opłatą można dorobić trochę społeczeństwa?
I jeszcze dorzucę fragment artykułu:

jedno „dziecko ekstra” z programu 500 plus kosztowało w 2017 roku budżet ok. milion złotych. To 89 razy więcej niż z in vitro Tuska i Kopacz.

To dopiero wywalanie kasy w błoto. Już
  • Odpowiedz
posikała na ten temat i nawet nie da się rozmawiać ani dyskutować nad słusznością bądź nie bo już wiedzą, jak kościół zakazał robimy na odwrót, czy ma to sens czy nie.


@Faraluch: Jeżeli jest metoda leczenia bezpłodności, na która nie stać części chorych, to państwo jest jak dupa od srania żeby obywatelom pomóc. A argument, bo drogo, czy nie rozwiąże to problemu dzietności są bez sensu. Jest wiele drogich procedur
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Dofinansowywanie słabych genetycznie jednostek żeby rodzily kolejne bękarty - to właśnie postęp według neuropy, bo zagrano pisowi na nosie xDDD
  • Odpowiedz
Kretynie, udowodnij mi najpierw że w ogóle planuję podniesienie dzietności, a potem proś mnie o marnowanie czasu tłumacząc ci banały.


@Faraluch: Ale to Twój wpis świadczy o tym że się sfrustrowałeś i że w końcu do Ciebie dotarło o czym napisałem. Ja nie twierdzę, że IV rozwiąże jakiś problem, ale po prostu kompromitujesz się mówiąc że tysiące dzieci rocznie to nic. Jestem ciekaw jak byś się czuł gdyby Twoje dziecko
  • Odpowiedz
finansować takie rzeczy i pieniądze na które wszyscy wpłacamy w postaci ubezpieczenia powinny być rozsądnie zarządzane


@Faraluch: finansowanie procedury jest między innymi z samorządu, więc nie tylko ubezpieczenie to pokrywa. I problem wcale nie jest mały, jak go wcześniej próbowałeś bagatelizować, bo dotyczy około 1,5 mln par. Więc tu pieprzyszyles głupoty: "to nie rozwiąże w żadnym stopniu problemu z dzietnością"


Poczęcie dziecka" to nie jest jakiś magiczny zwrot po którym już padam
  • Odpowiedz
niech sobi robi, ale za własne pieniądze. W tym nieudolnym kraju nie ma pieniędzy na już żyjące osoby i ich leczenie, a chcecie jeszcze finansować komuś drogie leczenie od którego nie zależy jego życie ani inne zdrowie


@Faraluch: Możemy takie wykluczenia założyć do wszystkiego co jest zbędne xD To po #!$%@? te podatki płacić w ogóle jak przyjdzie taki spierdoks i z góry skreśla, że nic nie jest potrzebne. To
  • Odpowiedz