Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Od dwóch miesięcy nie jem mięsa. Czuję się zajebiście. Ogólnie jem zdrowo, dużo warzyw, owoców, jajek, orzechów, płatników owsianych, bardzo mało przetworzonego syfu. Jem codziennie 5 jajek. Czy są one dobrym zamiennikiem mięsa? Jaem codziennie około 3 tysiące kalorii, wszystko liczę w fitatu. Oprócz tego suplementuję cynk, magnes i D3+K. Jem również bardzo dużo awokado, papryki, pomidorów, orzechów różnej maści, pestek z dyni, bananów, jabłek, rzodkiewek i marchwi. Nie robiłem badań, ale czegoś może mi brakować w diecie? Coś warto do niej dodać? Jajka kupuję najlepszej jakości, mają praktycznie wszystko czego potrzebuje organizm oprócz witaminy C, którą dostarczam sobie jedząc każdego dnia paprykę. Moja dieta jest prosta i składa się z kilku produktów.

Swoją drogą, nie mam nic do mięsa. Jak jest okazja to zjem jakaś pizzę, a schabowego od mamy do zawsze. To, które jest w sklepie jest po prostu marnej jakości i nie chcę go jeść.

A pytam, no jakąś tam wiedzę mam, ale chciałbym poznać opinie kogoś kto ma o wiele większą ode mnie. Może jest coś co powinienem dodać jeszcze do diety.
#pytanie #dieta #jedzenie
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Realista93: Tak, masz oczywiście rację. Chodzi mi głównie o pracę jelit, szybkość trawienie i takie poczucie lekkości, nie wiem jak mam to powiedzieć. Gdybym miał czas i pieniądze to bym kupował mięso dobrej jakości i je jadł. Głównie chodziło mi o to, że jak wiemy mięsko dostarcza dużo dobrego i czy nie jedząc go czegoś nie dostarczam, jeśli jem w taki sposób.
  • Odpowiedz
@GalNoname: Ryb też nie jesz, dorzuciłbym suplementacje Omega-3. A to czy ci czegoś brakuje, to musiałbyś wrzucić całe jedzenie z dnia do programu i sprawdzić witaminy i minerały. Jeśli chodzi o białko to możesz dorzucić jogurt typu SKYR.
  • Odpowiedz
Jajka są super zamiennikiem mięsa ze względu na bardzo dużą zawartość żelaza. Dodatkowo zadbaj jeszcze o witaminę B12 i sprawdzaj cyklicznie ferrytynę zamiast zwykłego żelaza z surowicy :)
  • Odpowiedz