Wpis z mikrobloga

Od dawna szukałam miejsca w internecie, gdzie mogłabym prowadzić swój dziennik odchudzania. No i znalazłam!

Mam zamiar dzielić się z Wami moją codzienną walką z nadprogramowymi kilogramami- jadłospisem i aktywnością fizyczną.

Mam 28 lat, 165cm i prawie 80kg. Dokładnie nie wiem, bo mi się baterie w wadze wyczerpały, kupię nowe i dam znać.
Jestem na diecie wegańskiej i w życiu kieruję się zasadą sport to mord, znaczy no, nie przepadam.

No to zaczynamy, dzień 1.

Śniadanie, godz.10:
2 pełnoziarniste bułki tostowe, humus, pasta pomidorowa, rukola, papryka i suszone pomidory. 375kcal

Lunch, godz. 13:
200g jogurtu brzoskwiniowego, baton białkowy, banan. 440kcal

Przekąska, godz. 15:30:
Orkiszowa muffinka jabłkowa, na oko 350kcal

Obiadokolacja, godz. 19:
Makaron Mie, Tofu w sosie teriaki, sałatka z Pak-choi, marchwi, papryki i pomidorów z olejem sezamowym. Ok. 500kcal

Łącznie ok.1700 kcal, do tego 9000 kroków.

Do jutra!

PS. Sorki, trochę nie oharniam jeszcze wykopu i usunęłam poprzedni wpis i dodałam tagi.

#odchudzanie #chudnijzwykopem #weganizm
#madamejochudniecudnie
  • 28
  • Odpowiedz
Zauważ, że od 19 do 10 dnia następnego nic nie jem.
Od soboty kontroluję i zapisuję w aplikacji to, co jem i ani razu nie przekroczyłam 55% węgli. Zazwyczaj mam 50%węgli, 30% tłuszczu i 20% białka, a wujek google mówi, że to okej ;)
  • Odpowiedz
@MadameJo: Nie widzę ilości B/T/W czyli makroskładników, poza tym na redukcji zwiększa się ilość białka w diecie, ponieważ bardziej syci i przyspiesza spalanie tkanki (w skrócie).
Nie znam się na diecie wegańskiej, nie wiem z czego możesz dostarczyć pełnowartościowe białko takie jak mięso, ryby, nabiał czy jajka. Jeszcze kwestia z tłuszczami, czy dostarczasz odpowiednie proporcje czy wycięłaś tłuszcze nasycone - co nie jest zdrowe.
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot:
Od kilku dni zapisuję wszystko w aplikacji i wygląda to mniej więcej tak:
W184, T82, B65 1800kcal
W167, T92, B68 1850kcal
W129, T90, B99 1850kcal

Co do tłuszczy to moje główne źródła to olej rzepakowy, sezamowy, lniany, oliwa, orzechy, pestki i nasiona, awokado.
  • Odpowiedz
@MadameJo: Za mało białka i głównie chodzi mi o białko pełnowartościowe, roślinne białka mają tylko część aminogramu, w skrócie żeby odżywiać się wegańsko i zdrowo musisz posiadać ogromną wiedzę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz