Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatnio sporo pracuję przed komputerem i od jakiegoś czasu cierpię na ból karku spowodowany prawdopodobnie brakiem możliwości oparcia głowy podczas pracy. Stwierdziłem, że czas chyba zakupić lepszy fotel biurowy. Obecny który posiadam (jakiś najzwyklejszy z Jyska, z siateczką z tyłu) jest nawet spoko, ale nie da się na nim normalnie oprzeć głowy, mam wrażenie, że jest przeznaczony raczej dla dzieci lub dla niższych kobiet. Sam mam 184 cm wzrostu. Myślałem o Ikea Markus. Nada się? Nie chcę wydawać worka pieniędzy na jakieś gamingowe krzesła od diabła, a ten wydaje się być spoko. Zależy mi właśnie przede wszystkim na w miarę poprawnej pozycji i możliwości oparcia głowy.

#krzeslo #markus #fotelbiurowy #ikea #pracazdalna #kiciochpyta #ergonomia
  • 14
  • Odpowiedz
@Papej: nie kupuj markusa bez posiedzenia na nim w ikei. Ten fotel na przestrzeni lat miał inne materiały i ceny i jest chyba najbardziej kontrowersyjnym fotelem xD Jedni kochają, inni nienawidzą. Ja go osobiście nienawidzę, bo jest sporo za drogi na to, co oferuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@ChacharZWarszawy: No ogólnie jak będę miał kupować to najpierw się przejadę i usiądę. Nie zależy mi zeby był nie wiadomo jak zajebisty i wspaniale wykonany. Po prostu nie chcę żeby mnie szyja bolała od siedzenia 4h przy komputerze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Papej: ech, no miało nie być diablo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale opowiem dlaczego Diablo:
regulacja podłokietników
poduszka pod lędźwia
poduszka pod kark
obie poduszki zdejmowalne
osobne wychylenie oparcia od bujania (czyli oparcie leci w tył jak w samochodzie, bez przesuwania siedziska)
rozmiar fotela XL (szerokie siedzisko na dupę i szerokie oparcie na bary; 100kg 182cm here)
kosztuje połowę ergohumana

No i ja mam z tym fotelem
  • Odpowiedz
@ChacharZWarszawy: @freddd: Dobra, decyzja podjęta i myślę, że plecy mi się odwdzięczą za to, że dołożę te dwie stówki do lepszego fotela, a do Ikei nie chce mi się do Bydgoszczy jeździć (Toruń here). Wezmę więc to Diablo, myślałem nad X-One 2.0, choć zbytnio nie wiem czym różni się od innych, odrobinę droższych poza wyglądem. Teraz pytanie do Was L czy XL? Jestem raczej szczupły, niecałe 80kg i 184 cm
  • Odpowiedz
@Papej: ja biorę L, mam podobne wymiary do Ciebie i myślę, że ten właśnie będzie odpowiedni, bo tak jak mówisz, ten XL to jak widziałem na yt recenzje, to już bardziej do gości co mają ok. 190cm :P
  • Odpowiedz
  • 3
Gdyby kogoś interesowało to ostatecznie zakupiłem Ikea #jarvfjallet i nie żałuję. Wybrałem wersję z materiałowym obiciem i bez podłokietników (nie są regulowane i kosztują aż 100zł, a ja ręce i tak trzymam na biurku). Fajna regulacja - odcinek lędźwiowy, regulowana poduszka pod głowę i siedzisko, które można sobie odsunąć. Nie ma opcji klasycznego bujania się, ale można odchylać dowolnie oparcie. Minusem jest to, że blokuje się ono w bodajże 3 pozycjach, a
  • Odpowiedz