Wpis z mikrobloga

Tak dla zobrazowania jak bardzo posrane są ceny gier na premierę na nową Generację:
Jedna z najlepszych gier obecnej generacji Wiedźmin 3 w Edycji Kolekcjonerskiej kosztowała zaledwie
349.99zł** na PC i 419.99zł na konsole.
W skład edycji:
płyta z grą,
CD ze ścieżką dźwiękową,
książkowe kompendium świata Wiedźmina,
instrukcja do gry,
mapa świata,
wiedźmiński medalion,
ręcznie malowana figurka Geralta walczącego z Gryfem o wymiarach 33 x 24 x 26 cm,
steelbook z ekskluzywnym wzorem tylko w edycji kolekcjonerskiej,
200-stronicowy album z ilustracjami z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon,
naklejka z unikatową grafiką z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon,
Wielkie pudełko z drukowanymi podpisami deweloperów

Gry dziś:
350zł za pudełko z grą w której czasem żałują dać instrukcję w formie papierowej XD

Premierę bo to jest gruba przesada jak dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ps4 #ps5 #xbox #xboxone #xboxseriesx #konsole #gry #heheszki
lyman11 - Tak dla zobrazowania jak bardzo posrane są ceny gier na premierę na nową Ge...

źródło: comment_1600945679NiffaSRnIRqzR4slSCtHhm.jpg

Pobierz
  • 19
@lyman11 pamiętam jak wtedy koledze z pracy powiedziałem, że zamówiłem kolekcjonerkę W3 to mówił "Ło matko, tyle pieniędzy za jedną grę. Ja to bym w życiu tyle nie dał" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A rok temu dałem 750zl za kolekcjonerkę Cyberpunka xD

No ale rok 2015 to jeszcze był rok gdzie gry na pc kosztowały max 140zl a potem wyszło pecetowe GTA 5 za 200zl i już wszyscy
kiedys dawales 60zl


@Dante27: Kiedy? W 2000 kupowałem Colina McRae Rally 2 za 99 zł na PC i poza instrukcją nic więcej w pudełku nie było (mówię o wydaniach premierowych). Nie idealizowałbym aż tak starych czasów bo w porównaniu do zarobków ceny gier były podobne albo nawet i wyższe.
@lyman11: Od dawna na PS dają tylko karteczkę ze sterowaniem, sama wersja pudełkowa służy głównie jako licencja - dlatego płyta w momencie grania musi być w napędzie. Taką wersję można dowolnie odsprzedać, niektóre gry mało tracą na wartości - a po przejściu gry premierowej można odzyskać 3/4 gotówki bez problemu.

Kto teraz kupuje pudełkowe wersje gier, skoro w pudełku z grami PC dostajesz jedynie klucz, czasami nawet bez samej płyty? I
Nie idealizowałbym aż tak starych czasów bo w porównaniu do zarobków ceny gier były podobne albo nawet i wyższe


@GeWa: ja pisalem o konkretnym wydaniu, tj. Platynowej Kolekcji, ale tez kupowalem premierowe Civ 4, w ktorej dostalem grubasne pudlo z tona zawartosci, i nie byla to kolekcjonerka, to samo gra Sacred, w ktorej byla instrukcja + jakis zarys swiata, papierowy bestiariusz itd. Dzis to nie do pomyslenia poza wydaniem kolekcjonerskim.

Tu
Od dawna na PS dają tylko karteczkę ze sterowaniem,


@dzeksondzekson: nie wszyscy, RDR2 mialo np mape stanu, Fallout plakat z drzewkiem umiejetnosci, Skyrim tez chyba mape (nie pamietam a odsprzedalem pudelko), gta v tez chyba ma mape. Akurat tu Rockstar i Bethesda fajnie wydali te gry i dodali mile dodatki do nich.
@dzeksondzekson ja kupuje pudełkowe wydania na PC jeśli:
-gra w pudełku jest tańsza niż w digitalu, a zdarza się to dość często
-chcę kupić kolekcjonerkę, albo jakieś bogate wydanie przykładowo świetnie wydany Frostpunk w edycji wiktoriańskiej za 80zl na premierę z artbookiem i chyba soundtrackiem, bezpośrednio na Steam gra była chyba za 140zl na premierę