Wpis z mikrobloga

Ostatecznie chciałem zadać kłam temu co wygadywały niektóre Mirki - zrobienie 1500 km w 12 godzin po Europie jest teoretycznie niewykonalne, a już na 100% nigdy nie pokonał takiej trasy w takim czasie żaden Mirek.

Miałem akurat do pokonania trasę Lile (FR) - Warszawa, czyli prawie równe 1500 km bez postojów. Ze zjazdami na stacje wyszło 1516 km.
Google teoretycznie twierdzi, że można to pokonać zgodnie z przepisami w 14h20m. Mój czas z dwoma tankowaniami i dwoma postojami to 17h20m. Czy mogłem zrobić to szybciej? Jasne! Ale max o 2 godziny, czyli olać postoje na jedzenie.

Czy jadąc tylko autostradami i ekspresówkami da się pokonać w Europie 1500 km w 12 lub mniej godzin? Pewnie tak, ale przy mega sprzyjających warunkach, i nigdy żaden Mirek tego nie dokonał.

#europa #bekaztransa #samochody #motoryzacja
analogowy_dzik - Ostatecznie chciałem zadać kłam temu co wygadywały niektóre Mirki - ...

źródło: comment_1600868097xd1UnW7e2DdL9T6ILfDTf7.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
zgodnie z przepisami się nie da :)


@amath: 1500 km w 12 godzin to tylko 125 km/h średnio, wystarczy nie wpaść w żadne korki ani większe remonty, do tego sprawnie tankować, sikać i jeść i da się. Do tego dochodzą autostrady bez ograniczeń prędkości w Niemczech, na których można nadrobić nawet jak gdzieś indziej był wolniejszy odcinek
  • Odpowiedz
Autostrada w de: 80, 120, 130, 15km remontu 60, 120 i w końcu jest! Oto 8 kilometrów bez ograniczeń!!! Tak to niestety realnie wygląda


@fishery: ciekawe, 2 miesiące temu jechałem z Holandii do Polski, i spokojnie ponad połowa była bez ograniczeń, w trasie powrotnej powiedziałbym że ponad 3/4. Pewnie zależy od autostrady i pory dnia, bo ograniczenia wrzucają jak jest tłoczno albo złe warunki pogodowe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Również ciekawe bo tu mieszkam i raczej sporo się przemieszczam. Przyjrzyjmy się a12 od Świecka na przykład. zaczynamy 60tką która szybko zmienia się w 120 a ta jeszcze szybciej w 80tkę. Po jakichś 5 kilometrach mamy 120 przez najbliższe 20 kilometrów. Stówka na 2 kilometry i 130 przemieszane z odcinkami bez ograniczeń. Przed samym ringiem zwalniamy do 80tki i bez znaczenia w którą stronę ringu pojedziemy lądujemy na robotach drogowych.
  • Odpowiedz