Wpis z mikrobloga

#ps5 #playstation #xbox

Trochę boję sie spytać, bo widze co się dzieje pod tymi tagami, ale prosiłbym o zabranie głosu kogoś kto tak jak ja nie jest przywiązany do jednej konsoli.

Do tej pory używałem ps3 i ps4 i grało mi się przyjemnie. Jednak nowa konsola xboxa wydaje mi się, ze bedzie lepsza. Co poza exclusive'mi przemawia za nową ps5?

Nie jest to żadna prowokacja, nadal mam ps4 i gram. Tłumaczę sie bo strach troche pytac :D
  • 40
@dzefreZ: generalnie nadchodzącą generacja to cyrk na kółkach i żadna ze stron nie oferuje nic tak naprawde dla mnie, oprócz remake demon souls który zapewne kupię jak uda mi się kupić ps5.
A jeśli patrząc w miarę obiektywne to kazda konsola obecnie ma coś innego zaoferowania i celuje w inny rynek graczy. Chcesz mieć duży wybór gier malym kosztem? Bierz xboxa, chcesz mieć hity ekskluzywne nigdzie indziej dostępne? Bierz ps5, chcesz
@Dante27 nie wiem jak mam odebrać twoj post. Nie spuszczam się nad zajebistością xboxa, mówię tylko jakie mam doświadczenia z nim. Chłop przyszedł zapytał wyraziłem swoje zdanie i tyle. Nie wypowiadam się że ps jest #!$%@?, tylko że kiedyś zmieniłem ps2 na xbox ze względu na wygodę padów. Teraz sam stoję przed dylematem czy brać ps5 czy xsx czy #!$%@? konsole i odpalić se pirata na kompie :)
się uczepiliście tych ficzerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Just_Doesnt_Know: to samo pewnie mowili o force feedbacku kiedys. Wole czasami jakas innowacje, zamiast ciagle te same nudne rzeczy. Choc z drugiej strony nadal nie wiem jak wpadli na wyglad konsoli xD
@Medonix: Mam podobny dylemat.

Prawie od premiery na 360 i tak przeskok na premierę PS4 ze swoimi znajomymi .Tydzień temu sprzedałem prosiaka i zamówiłem PS5.Jednocześnie bardzo spoglądając na markę MS. Wczoraj zamówiłem xboxa series x i tak na tą chwilę na 90 % zmienię barwy klubowe na nowej generacji.

Bedę załował The last of us 2 (Multi) o ile i kiedy powstanie oraz Days Gone 2 to kwestia pewnie lat.

I
@Dempsey no ja mam w zasadzie to samo, marki PlayStation uwielbiam ale no na tą chwilę nie widzę sensu w PS4 bo i tak nie jestem w stanie dać 360zł za grę, musiałbym czekać aż spadnie w okolice 120zł, no może z wyjątkami jakichś kilerów za które dałbym nawet te 280zł.

Na razie tylko gow jest takowym a pewnie wyjdzie w 2022. Normalnie pewnie nie kupiłbym poporostu nic ale już się napaliłem
@mihaumihau: żaden szanujący się "wielbiciel acziwmentów" nie zbiera tego na Xboxie XD pod tym względem trofea zmiatają wszystko. Ps ma też więcej tytułów familijnych, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę playlink. Fanatycy gierek sportowych mających co rok numer więcej mają wywalone na czym grają całkowicie, część pójdzie w SS bo najtańszy a inni mają super tv do tego to będzie im zależało na 4k
@dzefreZ: jako iż mam teraz ps4 i mam zbudowaną bazę gier w które gram i mam do nich sejwy i zapisane osiągnięcia np. w battlefront 2 to naturalnym wyborem jest ps5. Gdybym jednak wybrał bez patrzenia jaką aktualnie mam bibliotekę gier to chyba bym się skusił na xboxa.

Z drugiej strony nie chce być uzależniony od abonamentu bo jednak nie jestem jakoś hardcorowym graczem, bardziej młucę w jedną grę żeby ją
nie wiem jak mam odebrać twoj post. Nie spuszczam się nad zajebistością xboxa, mówię tylko jakie mam doświadczenia z nim. Chłop przyszedł zapytał wyraziłem swoje zdanie i tyle. Nie wypowiadam się że ps jest #!$%@?, tylko że kiedyś zmieniłem ps2 na xbox ze względu na wygodę padów. Teraz sam stoję przed dylematem czy brać ps5 czy xsx czy #!$%@? konsole i odpalić se pirata na kompie :)


@mihaumihau: neutralnie, Ciebie dotyczyla
@mihaumihau: mam orange swiatlowod 600Mb, testowalem na samej konsoli jak i na lapku po wifi, w obu przypadkach nie uswiadczylem zadnych lagow, scin ani rozlaczania uslugi (po wifi wiadomo no do piwnicy lapka nie wezmiesz jak router na pietrze stoi :P), mimo ze teoretycznie sygnal powinien isc z serwera w Anglii.

Odpalalem m.in. RDR1, jakies Lego, Infamousa, wszystkie chodzily normalnie, jakby odpalone z dysku. A gry z ps4/2 normalnie sciagam na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dante27: tez mam taki net wiec powinno hulac. Nie zaglebialem sie zbytnio w temat ale gdzies mi mignelo ze jakies gry mozna pobrac na konsole/bedzie mozna pobrac jak psnow bedzie dostepne w polsce. Prawda to?

Chyba trzeba poszukac jakiegos dualshocka i potestowac :p
@mihaumihau: gry z generacji ps4 i niektore z ps2 mozesz normalnie pobierac na konsole, i odpalac na swoim polskim koncie (angielskie dajesz jako podstawowe na konsoli, a grasz na polskim), wiekszosc jest po polsku jesli tylko wydawca oferuje ten jezyk (oprocz baranow z Bethesdy ktora traktuje Polske i europe srodkowa ogolnie jak podnozek Rosji i stosuje regionalizacje). Na pc wiadomo, grasz przez streama na angielskim koncie we wszystko (tu nie wiem
@mihaumihau ja w PS Now grałem na łączu 15Mb, mieszkam w UK. Gierki pobrane na dysk działają normalnie. Streamowalem takie gierki jak Journey, Abzu, Catherine i skalowało chyba do 720p, ale działało znośnie, lag jak dla mnie niewyczuwalny. Na lepszym necie powinno być super :)

@dzefreZ a co do gejpasa to wielu mówi o nim jak o mesjaszu gejmingu. A z gierek tam zwróciły moją uwagę chyba trzy: Nier, Rage 2 i