Wpis z mikrobloga

@niezawodny: ale to że ty specjalnie robisz sobie przyłącze bo lubisz kuchenkę z palnikami gazowymi nie jest żadnym argumentem potwierdzającym tezę o tym że każdy kto umie ugotować więcej niż pomidorowa i makaron uważa że indukcja to porażka.

Kontrargumenty przedstawiłem w taki sam sposób jak ty i się obraziłeś xd
Zupy która musi sie gotować 3-4 godziny na indukcji szybciej nie zagotujesz - tylko o kilka minut szybciej zagrzejesz do temperatury 80-100 stopni, co w przypadku niektórych potrawa nawet jest niekorzystne bo sporo składników wrzuconych do chłodnej wody ma się z nia powoli podgrzewać a nie zagotować w 2 minuty i zamknąc pory - nie wydając z siebie smaku. Tak więc ten plus szybkości przy gotowaniu sporej ilości potraw znaczenia nie ma.
@niezawodny: ale zdajesz sobie sprawę że indukcja nie jest urządzeniem zerojedynkowym, prawda? indukcja (moja) ma 10 poziomów mocy grzania - ona nie ma zakodowanych temperatur tylko moc którą uwalnia w czasie i np. poziom 3 podgrzeje 5L wody do 100 stopni w pół godziny a 9 w dwie minuty. Czyli dokładnie tak jak robi to kuchenka gazowa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
oczywiście czasy które podałem są przykładowe - użyłem ich na potrzeby zobrazowania problemu. Jednak czas podgrzania wody na indukcji a gazie różni się znacznie na korzyść indukcji.

@przecier666:

A jak szybko indukcja nagrzeje mi woka ze stali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: istnieją woki przystosowane do indukcji wiec zakladam ze szybciej niż gaz. Nie dysponuję jednak wokiem i nie sprawdzę dokładnego czasu nagrzewania. Uprzedzając dalsze argumenty - tak, woki na indukcję są dla ludzi nie znających się na kuchni i wszystko z nich smakuje nie tak jak powinno ( ͡° ͜ʖ ͡°)