Wpis z mikrobloga

cytujesz fragment z treścią "w domowych warunkach" i podajesz argument kucharzy w restauracjach. Miej ty rigcz


@Ogau: Naucz się konstruować zdania tak aby przekazać swoją myśl, a nie przypadkiem inną. Gdybyś napisał:

W domowych warunkach, gazowa nie ma ŻADNEJ przewagi nad indukcją oprócz ceny.


To może miałbyś rację.

A tak to twierdzisz, że jedyną przewagą gazówek (ogólnie, nie tylko w domu) jest ich cena dla gospodarstwa domowego.
@niezawodny: Chyba krócej zagotuje wodę ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chce się kłócić, ale moim zdaniem indukcja jeśli chodzi o szybkość gotowania, czystość, koszt prądu i możliwości jest po prostu lepsza. Nawet taki głupi ficzer jak automatyczne wyłączenie po podniesieniu patelni jest fajny. Później zdarza mi się zapomnieć wyłączyć palnika jak robię coś na gazie xD
@Nild: Zupy która musi sie gotować 3-4 godziny na indukcji szybciej nie zagotujesz - tylko o kilka minut szybciej zagrzejesz do temperatury 80-100 stopni, co w przypadku niektórych potrawa nawet jest niekorzystne bo sporo składników wrzuconych do chłodnej wody ma się z nia powoli podgrzewać a nie zagotować w 2 minuty i zamknąc pory - nie wydając z siebie smaku. Tak więc ten plus szybkości przy gotowaniu sporej ilości potraw znaczenia
@niezawodny: ale to że ty specjalnie robisz sobie przyłącze bo lubisz kuchenkę z palnikami gazowymi nie jest żadnym argumentem potwierdzającym tezę o tym że każdy kto umie ugotować więcej niż pomidorowa i makaron uważa że indukcja to porażka.

Kontrargumenty przedstawiłem w taki sam sposób jak ty i się obraziłeś xd
Zupy która musi sie gotować 3-4 godziny na indukcji szybciej nie zagotujesz - tylko o kilka minut szybciej zagrzejesz do temperatury 80-100 stopni, co w przypadku niektórych potrawa nawet jest niekorzystne bo sporo składników wrzuconych do chłodnej wody ma się z nia powoli podgrzewać a nie zagotować w 2 minuty i zamknąc pory - nie wydając z siebie smaku. Tak więc ten plus szybkości przy gotowaniu sporej ilości potraw znaczenia nie ma.
@niezawodny: ale zdajesz sobie sprawę że indukcja nie jest urządzeniem zerojedynkowym, prawda? indukcja (moja) ma 10 poziomów mocy grzania - ona nie ma zakodowanych temperatur tylko moc którą uwalnia w czasie i np. poziom 3 podgrzeje 5L wody do 100 stopni w pół godziny a 9 w dwie minuty. Czyli dokładnie tak jak robi to kuchenka gazowa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
oczywiście czasy które podałem są przykładowe - użyłem ich na potrzeby zobrazowania problemu. Jednak czas podgrzania wody na indukcji a gazie różni się znacznie na korzyść indukcji.

@przecier666:

A jak szybko indukcja nagrzeje mi woka ze stali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: istnieją woki przystosowane do indukcji wiec zakladam ze szybciej niż gaz. Nie dysponuję jednak wokiem i nie sprawdzę dokładnego czasu nagrzewania. Uprzedzając dalsze argumenty - tak, woki na indukcję są dla ludzi nie znających się na kuchni i wszystko z nich smakuje nie tak jak powinno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@troglodyta_erudyta:
@Viarus_
@Borealny
@eternit_nie_wybacza
@belwarg
@TenAnonToKlopoty
@Iperyt
@eternit_nie_wybacza
@niezawodny
Jedna i druga kuchenka ma zalety i wady.
Na indukcji można z powodzeniem gotować 99% potraw i ma się większą kontrolę nad temperaturą. Zwłaszcza przy gotowaniu na niskiej mocy, na gazie nawet na najniższym ogniu naczynia się ciągle podgrzewają i można coś przypalić. Na indukcji się praktycznie nie da spalić chyba, że się jej nie umie używać.
Na pewno lepiej na indukcji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borealny: Ja na indukcji chyba bym nie umiał gotować, jak mam gaz, to widzę po płomieniu jak mocno grzeje, a na indukcji te numerki nic mi nie mówią xD
@Viarus_: Ja miałem indukcje (i piekarnik elektryczny) i każdego miesiąca płaciłem o ponad 100zł więcej za prąd. A za gaz i tak i tak płacić musiałem (w czynszu opłata stała jakieś 15zł od osoby, bez względu na zużycie). Po przesadce na płytę gazową same plusu, gotuje się lepiej i szybciej, rachunki niższe. Dobrałem jeszcze piekarnik gazowy (tzn mam gaz jak i zwykłe grzanie na prąd) i wgl jest miodzio.
A w
@Viarus_: jak Twoim szczytem kulinarnym są kluski z torebki, to faktycznie, indukcja super. Weź utkaj japę, bo każdy kto chociaż minimalnie interesuje się gotowaniem wie, że cokolwiek oprócz gazu nadaje się do kosza.
@niezawodny @Gigamesh @doomer-2020 @Vadzior Nie wiedziałem że mamy tylu Gordonów Ramsayów na wykopie ¯_(ツ)_/¯ a prawda jest taka, że porównanie gazu do indukcji jest jak porównanie samochodu z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Taki obraz wasz, jak na pic rel

@dprtd tak to się możesz zwracać do kolegów/dzieci/whatever, ale nie do mnie wieśniaku
Pobierz
źródło: comment_1600858408TncnTMaVMvjSYaOsAJB1ho.jpg