Wpis z mikrobloga

#bekazniebieskichpaskow #bekazwykopkow #neuropa #feminizm #bekazprawakow #4konserwy #emerytura

W gorących pojawił się wpis, w którym umieszczono infografikę, przedstawiającą wiek emerytalny mężczyzn i kobiet w Polsce oraz średnią długość pobierania emerytury przez wyżej wymienione grupy.

W okamgnieniu pojawił się również komentarz jednego z użytkowników serwisu wykop.peel, który znalazł winowajcę tego stanu rzeczy -

FEMINISTYCZNE GÓWNO.

No więc sprawdźmy postulaty feministek, które dotyczą wieku emerytalnego.

Na pierwszy ogień wezmę artykuł Dominiki Wielowieyskiej. Dominika jest znaną w wykopowym półświatku lewaczką, jedną z przedstawicielek tego GÓWNIANEGO FEMINIZMIU.

Co napisała Pani Dominika?

https://wyborcza.pl/1,75968,6800831,Cieplej_miedzy_feministkami_a__kurami_domowymi_.html

Weźmy też jeden z postulatów kongresu kobiet, dotyczący wyrównywania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, co w praktyce oznacza, że kobiety pracowałyby dłużej niż dziś. Dłuższa praca to także wyższa emerytura, bo wysokość tego świadczenia zależy od tego, jak wysokie i jak długo płaciłyśmy składki do ZUS i OFE. A tymczasem pracodawcy, widząc, że kobieta osiągnęła ustawowy wiek emerytalny, uprzejmie wskazują jej drzwi, nawet jeśli ona chciałaby pracować dalej. Postulat wyrównywania wieku emerytalnego gorąco popieram[...]


Jak widzimy powyżej, lewaczka i feministka opowiada się jednak za zrównaniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.

Lecimy dalej - w tekście wspomniano o Kongresie Kobiet i jednym z postulatów kongresu

http://www.voxfm.pl/radio/wiadomosc/72729/kongres-kobiet-o-emeryturach

W 2012 roku, ówczesny premier RP Donald Tusk spotkał się z Radą Programową Kongresu Kobiet, aby omówić kwestię zwiększenia, a jednocześnie wyrównania wieku emerytalnego do 67 roku życia - dla kobiet i mężczyzn.

Co wówczas powiedziała Pani Henryka Bochniarz, członki Rady?

Henryka Bochniarz mówiła: "To co się dzieje na rynku pracy, to co się dzieje w demografii nie pozwala nam na żadne inne rozwiązania". Przedstawicieli Rady Kongresu podkreślały, ze najważniejsze dla nich jest zapewnienie pracy, także kobietom. Oczekują również systemu, który pozwoli łączyć karierę i życie rodzinne. Jednym z pomysłów są bony opiekuńcze, którymi kobiety mogłyby dysponować w zalezności od potrzeby.


NO NIE, KOLEJNA FEMINISTYCZNA LEWACZKA OPOWIADA SIĘ ZA ZWIĘKSZENIEM WIEKU EMERYTALNEGO.

Jak do tego doszło?

I poczekajcie na najlepszy fragment tego tekstu

Na wiekszy opór wobec rządowych planów premier z pewnościa natrafi jeszcze dizś po 16, podczas posiedzenia Prezydium Komisji Trójstronnej. Związkowcy z Solidarności, OPZZ i FZZ twardo sprzeciwiaja się podniesieniu wieku emerytalnego  


Solidarność I OPZZ. Muszę przyznać, że znam skądś te nazwy, ale za Chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć, przybudówkami której partii są wyżej wymienione organizacji

Może ktoś mi przypomni? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
N.....t - #bekazniebieskichpaskow #bekazwykopkow #neuropa #feminizm #bekazprawakow #4...

źródło: comment_1600778865CFj78h9j5OuBtF54MjoH9Z.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neubert: Jednym z największych absurdów wykopowych konserw jest dla mnie fakt, że dostrzegają niekiedy ewidentne nierówności, czy to systemowe, jak wiek emerytalny, czy to społeczne, jak promowanie toksycznej męskości, lekceważenie zaburzeń psychicznych u mężczyzn, alienację rodzicielską itp.
Ale gdy pojawiają się progresywne, liberalne środowiska, które zamierzają zmienić ten stan rzeczy, nagle dostrzegają tylko przywileje, których musieliby się przy okazji przemian pozbyć i zaczynają te środowiska atakować.
  • Odpowiedz
@Neubert: Przede wszystkim naczelny lewak i feminista 3 RP będący większym komunistą niż Józef Stalin, Adolf Hitler i Print_Screen razem wzięci czyli Donald Tusk podwyższył wiek emerytalny. Jak widać lewactwo chce praw mężczyzn a prawica nimi gardzi i ich dyskryminuje
  • Odpowiedz
Solidarność I OPZZ. Muszę przyznać, że znam skądś te nazwy, ale za Chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć, przybudówkami której partii są wyżej wymienione organizacji

Może ktoś mi przypomni? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Neubert: OPZZ to miał silne związki z lewą stroną, Guz startował nawet do Sejmu z list SLD. A Solidarność to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Neubert: I to jest bardzo częsty pogląd wśród wszelkiej maści feministek. Ja stałem w kontrze do tego pomysłu - wyrównania wieku - podając oczywiście sensowne argumenty na to, że kobiety są na tyle dyskryminowane, że jestem za tym by była różnica na ich korzyść. Często byłem przez kobiety za to #!$%@? XD
  • Odpowiedz
@Neubert: swoją drogą wnioskowanie na podstawie średniej życia ile się spędzi na emeryturze jest błędem. Należy brać średnią oczekiwaną długość życia w wieku, w którym przechodzi się na emeryturę.
  • Odpowiedz
@Neubert: Nie zapominaj o gloryfikacji konserwatywnego stylu życia, w którym mąż pracuje, a kobieta rodzi dzieci i je wychowuje, oczywiście siedząc w domu. Nie ma dowodów, że przynosi to jakiekolwiek negatywne skutki, takie jak np. to, że w wieku 45 lat kobieta się budzi z zerowym doświadczeniem zawodowym, wykształceniem zdobytym lata temu i z zerową szansą na znalezienie pracy w okolicy, bo przecież bezpośrednio po ślubie była ucieczka na wieś,
  • Odpowiedz
@Neubert: To teraz pojawia się pytanie skoro kobiety chcą pracować dłużej to czemu nie zostanie to wprowadzone?? Przyniesie to tylko zysk do budżetu wiec nie kumam gdzie tu jest problem?
  • Odpowiedz
@Neubert: Pisałam o tym sto razy, ale do konserw to zwyczajnie nie dociera.

Dlaczego (tradycyjnie) kobiety wysyłało się wcześniej na emeryturę? Żeby mogły się zająć wnukami. Ni mniej ni więcej różny wiek emerytalny ma na celu zwiększenie dzietności. Żadna feministka się za takim rozwiązaniem nie opowiada. No ale tłumacz konserwom.
  • Odpowiedz
@Neubert: uprawiasz cherry picking, wybrałeś losowe feministki pasujące do Twojej narracji, jednak jak się weźmie feministkę z realnym wpływem na politykę czy to jakiejś zaledwie partii czy nawet już w sejmie to każda siedzi cicho i nawet słowa sugerującego zrównanie wieku nie szepnie. PiS będąc w opozycji też czasem merytorycznie krytykował PO za to co teraz sami robią.
  • Odpowiedz