Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sorry, że z anonima ale sporo znajomych zna moje konto i nie czułbym się komfortowo z tymi pytaniami.
Mam 29lat, 187cm wzrostu i waże 140kg. Postanowiłem się zabrać za siebie i wyszukałem informację na temat tego jak zabrać się za odchudzanie.
W biurze siedzę przez cały dzień przy kompie więc w połączeniu z treningiem siłowym 5x5 trzy razy w tygodniu wybrałem w kalkulatorze zapotrzebowania umiarkowaną aktywność. Zapotrzebowanie do utrzymania wagi wyszło mi 3650kcal więc uciąłem kalorie do 3000kcal.
W zasadzie z dnia na dzień zmieniłem nawyki żywieniowe (wcześniej jadłem dużo śmieciowego żarcia). 3000kcal rozłożyłem w stosunku 35/35/30% (B/T/W) wszystko ważę w zasadzie co do grama, nie czuje głodu w ciągu dnia (zwykle rozkładam sobie to na 3-4 posiłki) ale na przestrzeni dokładnie 7 dni nie widzę spadku wagi (ważone rano przed jedzeniem). Zastanawiam się czy musze się martwić tym po pierwszym tygodniu redukcji? Tak jak wspominałem wcześniej od 2 tygodni robię na siłowni 5x5 poprzedzone 10 minutami na bieżni. Niedługo chcę dołożyć w dni nietreningowe jakieś aeroby lub interwały (coś co można zrobić w domu).
Generalnie będę wdzięczny za wszelkie rady.
#dieta #redukcja #silownia #odchudzanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f688efaf49ad326e7b1a966
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
OP: @Estetykatopodstawa A co sądzisz o treningu interwałowym? Widziałem na YT, że te zestawy są stosunkowo krótkie czasowo (np. 10 min) i na spokojnie mógłbym je sobie robić w domu.

@pek0s Zdaje sobie z tego sprawę, więc takie produkty jak kiełbaski, kabanosy, sery będę od czasu do czasu jadł tylko będę je wliczał do zapotrzebowania dziennego. Z kolei napoje, chipsy, fastfoody uciąłem do zera.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
  • Odpowiedz
A co sądzisz o treningu interwałowym? Widziałem na YT, że te zestawy są stosunkowo krótkie czasowo (np. 10 min) i na spokojnie mógłbym je sobie robić w domu.


@AnonimoweMirkoWyznania: interwal przy takiej wadze po pierwszej rundzie stanie sie krotkim cardio, bo nie bedziesz mial sil na jechanie na maksymalnych obrotach. Lepiej dlugotrwale cardio, nawet spacery/marsze z kijkami dodaj
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: spróbuj uciąć jeszcze z 200-300 kcal. Po tygodniu znow zobacz co i jak na wadze.
Ogólnie to na początku „chudnie” się najszybciej bo woda.
Warto tez mierzyć się cm.
Ćwiczenia modelują sylwetkę, a waga może stać.
No i jak już wyżej pisano - nie ryzygnuj z tego co lubisz na stałe. Łatwo potem powiedzieć sobie aaaa wale to ;) bo ojej zjadłem chipsy.. wszystko na marne... ( to tak nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a pijesz dużo wody? Pamiętaj, ze bez wody ciężko schudnąć. Ja bym tez zmniejszyła te kalorie. Sama jestem na redukcji, według kalkulatora (pracuje fizycznie) powinnam zjadać z 2500 kcal, plus siłownia, której nie uwzględniłem. No dla mnie to trochę za dużo. Dodają na bieżąco ile spalam i do minimalnych kalorii i na podstawie tego patrzę ile jeszcze zjeść, żeby zostało mi 1000 kcal (cel to 1 kg tygodniowo).
I ja
  • Odpowiedz