Wpis z mikrobloga

Kto ma doświadczenia z #toyota #auris 1.8 #hybryda w trasie? Zakładając że auto nigdy nie przekroczy 140 km/h, a po autostradach będzie jeździło raczej 120-130 km/h to jak się sprawuje? Ktoś zrobił jakiegoś dłuższego roadtripa typu 5000 km w jedne wakacje, jakaś Sycylia, Hiszpania itd. i może się podzielić spalaniem?

Nie interesują mnie opinie osób, które raz się przejechały i hurr durr CVT wyje.

Generalnie jestem zachwycony sposobem jazdy hybrydy z CVT, jest do dla mnie bardzo przyjemne i relaksujące auto, idealnie odpowiada mojemu stylowi jazdy. Jednakże, parę razy w roku jeżdżę na dłuższe wyjazdy (zwłaszcza w dobie koronawirusa, gdy samoloty są niepewne) i chcę by w nich auto też się sprawdziło. Na szczególnej dynamice mi nie zależy - radość z jazdy czerpię z krajobrazu za oknem.
  • 5
@DerMitteleuropaer: mam takiego od 2016 r. (rocznik 2013). Najdalej to dojechałem z Wrocławia do Kiruny i z powrotem. :P Jeździłem w zimie w -20 stopni, jeździłem w śniegu po kolana, jeździłem w lato +35 st. Na razie zrobiłem ~70 tysięcy km. Póki co tylko wlewam benzynę i jeżdżę. Nic mi się jeszcze nie zepsuło. Ostatnio wymieniłem wreszcie klocki (pierwszy raz od nowości, to auto praktycznie nie hamuje hamulcami, więc się nie
@AleBrew: Sami to nazywają eCVT, wrażenia dźwiękowe są podobne jak w prawdziwym CVT, stąd skojarzenia i stąd narzekanie, ale mnie to akurat zupełnie nie przeszkadza.
@aikonek: Podłoga po złożeniu kanapy jest płaska? Orientujesz się jaka jest wtedy długość całkowita przestrzeni? Generalnie chodzi mi o to czy jest się gdzie przespać jakbym przyjechał na camping już całkiem późno i nie chciało się rozkładać namiotu :D