Wpis z mikrobloga

Potrzebne jakieś garnki indukcyjne, najlepiej zestaw garnek, rondel i patelnia. Jest coś dobrego na allegro? Nie chcę wydawać majątku na to. Znalazłem zestaw -kilka garnków, rondel i patelnia za 149.99 dobre to?
Jeszcze pytanie, czy garnki indukcyjne nadają się na kuchenkę gazową?

#zakupy #indukcja #kuchnia
  • 4
  • Odpowiedz
@Pajonkek: nie kupuj tanich blaszaków bo będzie ci się wszystko przypalać, a do tego nie będą trzymać ciepła i będziesz dłużej gotować

Indukcyjne się nadają na gazową

Zamiast kupować komplet za 150 zł, to lepiej kupić 2-3 garnki których naprawdę potrzebujesz lepszej jakości, niż mieć 4 czy 5 garnków z gównolitu o grubości ścianek jak kartka papieru, do tego zapewne z #!$%@? pokrywkami na których zbierać się będzie syf i odpadną
  • Odpowiedz
@Pajonkek: od dwóch lat mam zestaw z Ikei - patelnia, rondel, 2 garnki za bodaj 150 zł. Na indukcji super się sprawują. Na gazie nie testowałem, nie powinno się używać zamiennie indukcji i gazu bo od gazu mogą się dna odkształcić
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: Potrzebował bym tylko patelnie, garnek i rondelek. Na upartego myślę że rondel byłby w stanie zastąpić garnek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko jakiej firmy szukać ? Kierować się ceną czy opiniami ?
@Sckb: nie mam Ikei w okolicy ( ͡° ʖ̯ ͡°), może coś w Carrefour bym znalazł, albo innym miejscowym sklepie
  • Odpowiedz
@Pajonkek: Hendi, Stalgast lub inne gastronomiczne, są nie do zajechania

Te z ikei też są całkiem ok - też mam jeden garnek, ale wybieraj te które są nitowane, bo wszelkie śrubki i inne #!$%@? odpadają, rdzewieją albo pękają. Z Ikei możesz zamówić z dostawą bezpośrednio, albo przez allegro

Ogolnie im grubsze dno i grubsze ścianki tym lepiej
  • Odpowiedz