Wpis z mikrobloga

Mircy, ja się Wam muszę wyżalić, bo to czego się dziś dowiedziałam, zakrawa o kpinę.

Moja młodsza sis, lvl 12, ma zdiagnozowaną nerwicę lękową i początki depresji (byłam świadkiem jej ataku paniki i z nią do szpitala jechałam, gdy przyjechała do mnie na wakacje). Ma terapię zapewnioną, niestety jedynym możliwym terminem był ten, który kolidował z lekcją religii. Wybór był oczywisty - mama wypisała młodą z religii. I co się dzieje? Katecheta głośno komentuje wszem wobec na lekcjach religii i przy nauczycielach, że nie chce jej się uczyć na bierzmowanie, a moja mama ulega kaprysom córki (de facto niewierzącej, bo ona wierzy tylko w coś, co da się logicznie wytłumaczyć). Nie chcę wiedzieć, ile kroków naruchałam, by tę żenadę rozchodzić...
Wobec tego nie zaskoczy Was fakt, że pochodzę z Podkarpacia.

#bekazkatoli #podbaza #polska #patologia #patologiazmiasta #patologiazewsi #zalesie
  • 21
  • Odpowiedz
  • 1
@ChochlikLucek moja rodzina budziła szok, że w moim domu nie wisi ani jeden obraz Maryi, Jezusa lub innych świętych, a moja babcia lvl 82 to jeden z największych antyklerykałów (choć jest osobą wierzącą), jakich znam. Pewnie temu babcia nie ma koleżanek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz