Wpis z mikrobloga

Mircy, ja się Wam muszę wyżalić, bo to czego się dziś dowiedziałam, zakrawa o kpinę.

Moja młodsza sis, lvl 12, ma zdiagnozowaną nerwicę lękową i początki depresji (byłam świadkiem jej ataku paniki i z nią do szpitala jechałam, gdy przyjechała do mnie na wakacje). Ma terapię zapewnioną, niestety jedynym możliwym terminem był ten, który kolidował z lekcją religii. Wybór był oczywisty - mama wypisała młodą z religii. I co się dzieje? Katecheta głośno komentuje wszem wobec na lekcjach religii i przy nauczycielach, że nie chce jej się uczyć na bierzmowanie, a moja mama ulega kaprysom córki (de facto niewierzącej, bo ona wierzy tylko w coś, co da się logicznie wytłumaczyć). Nie chcę wiedzieć, ile kroków naruchałam, by tę żenadę rozchodzić...
Wobec tego nie zaskoczy Was fakt, że pochodzę z Podkarpacia.

#bekazkatoli #podbaza #polska #patologia #patologiazmiasta #patologiazewsi #zalesie
  • 21
  • Odpowiedz
@ririsu12: Trochę mnie przeraża diagnozowanie tak młodej osoby. Bardzo mało wiemy o mózgu i procesach zachodzących w organizmie oraz ich wpływie na zachowanie. A w tym wieku eksplozja hormonów, która całkowicie człowieka zmienia.
I lekarz ot tak diagnozuje nerwicę i depresję. Nie jestem psychiatrą ale coś słyszałem że oni nadal nie wiedzą w jaki sposób działa pierwszy antydepresant ssri- prozac. Kilkadziesiąt lat po wprowadzeniu go na rynek
  • Odpowiedz
Katecheta głośno komentuje wszem wobec na lekcjach religii i przy nauczycielach, że nie chce jej się uczyć na bierzmowanie, a moja mama ulega kaprysom córki (de facto niewierzącej, bo ona wierzy tylko w coś, co da się logicznie wytłumaczyć).


@ririsu12:

Gdyby to chodziło o moje dziecko, wybrałbym się do tego katechety i stanowczo zażądał zaprzestania wszelkich komentarzy na temat dziecka, i wypowiedziałbym to takim tonem, że raczej by zaprzestał
  • Odpowiedz
@ririsu12: dla mnie to wgl jest chore podejście co niektórych księży. Mało to się spotyka Wyczytywania w kościele na ambonie? PoNiej się dziwią, ze ludzie nie maja zaufania do ksiezy
  • Odpowiedz
@JulioIglesiasSexualPredator: to już kolejny specjalista to zdiagnozował, rozmawiało z nią kilku niezależnych specjalistów z różnych miejsc (w mieście, w którym obecnie przebywam i tam, skąd pochodzę) i każdy jej to samo diagnozuje - nerwicę lękową i początek epizodu depresyjnego.
  • Odpowiedz
@ririsu12: Poinformuj NA PIMIE pana katechetę o:
Art. 24. [Ochrona dóbr osobistych]
§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie
  • Odpowiedz
Katecheta głośno komentuje wszem wobec na lekcjach religii i przy nauczycielach, że nie chce jej się uczyć na bierzmowanie


@ririsu12: Raz, że jest to pomówienie, skoro nie wierzy to nie wierzy, a nie dlatego, że nie chce się uczyć na jakiś bezsensowny event. Dwa, że ma prawo do prywatności i ten cymbał to powinien uszanować. Ja bym dla samej zasady zgłosił i narobił gówna, za samo zuchwalstwo.

a moja mama ulega kaprysom
  • Odpowiedz
@ririsu12: akurat jutro mam rozmowę z prawnikiem z kuratorium, co prawda inne województwo ale poruszę ten wątek, ciekawe co będzie miała do powiedzenia, dam znać
  • Odpowiedz
@ririsu12 w gimnazjum ksiądz, który prowadził naszej klasie religię też był cwany (mimo, że nie dawałem sobie w kasze dmuchać i ostro mu sie odgryzałem na wszelkie zaczepki) do czasu wizyty mojego taty, który wyjaśnił go w krótkich strażackich słowach.
  • Odpowiedz
Wobec tego nie zaskoczy Was fakt, że pochodzę z Podkarpacia.


@ririsu12: Podkarpacie. Znowu te zasrane Podkarpacie. W sumie jak sobie tylko przypomnę jak mnie za dzieciaka wyzywali od "szatanistów" i innych, bo do kościoła nie chodziłem albo jak z bratem/ojcem coś tam dłubaliśmy w samochodzie w niedziele lub że w ogóle miałem na religie #!$%@?, to nadal mnie żenuncja bierze :|
  • Odpowiedz