Wpis z mikrobloga

@BELM0ND0: dokładnie tak. Powiedzmy sobie szczerze - co taka polska belferzyca 50+ może wiedzieć o 5g, czy chociażby o internecie?
W polskiej szkole wklepuja dzieciakom do łbów wiedzę sprzed 30-40 lat. To slynne: dziecko zna 2137 wzorów, ale nie umie wypełnić przekazu pocztowego.
"Człowiek uczy się całe życie, za wyjątkiem lat spędzonych w szkole"
Właśnie wielu belfrom bliżej do tego ludzika na dole, wbrew pozorom...
@powsinogaszszlaja: racja, niepotrzebnie wplątałem wiek do wypowiedzi, co może byś stygmatyzujące. Przepraszam, jeśli ktoś czuje się urażony.

Miałem na myśli ogólnie ten belferski beton, który nie dopuszcza do siebie tego, że świat idzie do przodu.
Przykład: rok 2005, nauczycielka angielskiego dalej uczyła o tym, że "Soviet Union" to kraj w Europie (ówczesnej, nie przed 1990).
Przykład 2: lekcja fizyki, też 2005: "nie ma żadnych planet poza układem słonecznym"

Kurtyna
Miałem na myśli ogólnie ten belferski beton, który nie dopuszcza do siebie tego, że świat idzie do przodu.


@Kotouak: To jest celne podsumowanie Twojej wypowiedzi. Tacy się zdarzają, ale jest też wielu pasjonatów ze starego pokolenia, którym podcina się skrzydła ze względu na dziwną podstawę programową. Jeżeli jest mądry dyrektor jest fajnie, w przeciwnej sytuacji taki nauczyciel też potrafi zakląć i stwierdzić to co Ty.
@powsinogaszszlaja: zgadzam się. Ogólnie ta skostniała i oderwana od rzeczywistości podstawa programową to jest rak polskiej edukacji, który skutecznie zniechęca młodzież do nauki.
Do tego dochodzą właśnie betonowe belfry, belfry karierowicze i belfry, które cieszą się, że mają nad kimś (mlodziakiem) władze.
Są kibice i kibole, katolicy i Katole, ateiści i gimbo ateusze, no i wreszcie: nauczyciele i belfry.

Fajnie, że znaleźliśmy consensus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grubson234567: ja widzę problem w tym, że np fizyka szczególnie w liceum kojarzy mi się bardziej z trudnymi zadaniami niż z wyjaśnianiem działania właściwie wszystkiego co nas otacza. Moim zdaniem to wcale nie jest dobre, że zamiast skupić się na tym czym jest np indukcja jak jest to wykorzystane w otaczających nas sprzętach domowych, to zamiast tego szkoła ogranicza się do rycia definicji (na blachę ofc) oraz wzorów, a lekcje oraz