Wpis z mikrobloga

potrzebuje skonstruować warunek w ifie taki, ze np pozycja w tablicy jest stringiem konwertowalnym na float. czyli np w tablicy jest string '35.66' wtedy wejdzie if a jak bedzie 'abcd' albo '' czy cos innego niekonwertowalnego na float to nie wejdzie. nie wiem jak to mozna zrobic. ma ktos pomysl? #naukaprogramowania #python
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rosso_corsa: ale my podaliśmy ta sama metode :P samo sprawdzenie tego potencjalnego floata będzie szybkie, tym bym sie nie przejmował.

nie wiem jak masz rozwiazane przechowywanie rekordow, ale możesz jakos sobie oznaczać te sprawdzone, a błędne gdzieś logować żeby nie przerywać petli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baconPancakes: no ja zrobiłem tak że wkleiłem zawartość if w try a w excetp daje drukowanie na ekran wiersza który nie przeszedł. Chyba można wykonywać wszystko w try czy lepiej nie?
  • Odpowiedz
@baconPancakes: tak, tam pod 3 i 4 powinny byc koordynaty a z czasem sie skapnalem ze jest pusto albo cos zle i mi wywala proces. mozna w sumie przez funkcje albo tez patrze ze w try-except jest jeszcze finally w ktorym to niby wlasnie sie powinno kod wykonywac. poczytam sobie jeszcze o tym. dzieki za pomoc!
  • Odpowiedz