Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej #gdansk i #nieruchomosci
Mieszkam sobie przez chwilę w Neptun Park na ul. Wypoczynkowej (to jest chyba Jelitkowo) i tak się zastanawiam, kto tu kupuje mieszkania
¯\_(ツ)_/¯

Ja wiem, że lokalizacja przy samym morzu, ale jednak 1 000 000 zł za 39 metrow, to ja się zastanawiam jak się to zwraca tym wszystkim firmom i osobom, które kupiły takie mieszkania na cele inwestycyjne (wynajem krótkoterminowy, nie oszukujemy się - praktycznie tylko sezon letni wchodzi w grę).

Jak to wygląda z perspektywy przeciętnego Gdańszczanina? Czy to jakaś superluksusowa inwestycja czy faktycznie lokalsi to kupują do mieszkania?

https://www.otodom.pl/oferta/apartament-przy-plazy-w-jelitkowie-fv-vat-ID47MvV.html#7cb842f84e

Dzięki za przemyślenia
Pobierz staryhaliny - Hej #gdansk i #nieruchomosci 
Mieszkam sobie przez chwilę w Neptun Park...
źródło: comment_1600420023oFJQe91Sz1E9wudh51h2mx.jpg
  • 22
@laphroig: XDDDDD. Chyba jak czytasz wpisy gołodupców na wykopie :) Na obrzeżach krk kupisz mieszkanie nawet za 5k/m2. Chyba że obrzeża dla Ciebie to krowodrza czy Grzegórzki (2km od centrum)
@staryhaliny:
Ale wiesz, że deweloper sprzedawał te mieszkania za ok. 12 tyś za metr? Z tego właśnie względu ludzie kupują mieszkania w "szczególnych" lokalizacjach - szybciej generuje zysk (wzrostem waartości) niż lokata.
Co do kupowania przez lokalsów - sam mieszkam na Przymorzu, jakieś 2 min od parku Regana, całe szczęście mieszkanie kupiłem za jakieś 60% aktualnej wartości (3 lata temu), więc nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@staryhaliny:
Zapomniałem o najważniejszym - kupowanie mieszkania w miejscu o potężnym potencjale turystycznym to średnia opcja, bo turyści w Gda to jeb**ni alkoholoicy, co to drą japy o 2 w nocy. W lato niestety najczęściej na balkonach, nie pośpisz.
@laphroig: Trochę na pewno tak, ale po 30 sek szukania w google znalazłam:
15min tramwajem od dworca: http://www.jasnainvest.pl/jasna-czyzyny#reserv, 38m 2-pokojowe za 319tys, czyli 8400, lub https://wlasnemiejsce.com/pl/page/mieszkania gdzie mieszkanie 42m jest za 7200k.

Jeśli polujesz na kawalerkę w ścisłym centrum to rzeczywiście możesz mieć wrażenie że ceny są takie jak pisałeś - ale szukając 3km dalej okazuje się że małe mieszkania są za 8k czy mniej.

To są dane z https://msip.um.krakow.pl/, aczkolwiek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny:

Ale wiesz, że deweloper sprzedawał te mieszkania za ok. 12 tyś za metr? Z tego właśnie względu ludzie kupują mieszkania w "szczególnych" lokalizacjach - szybciej generuje zysk (wzrostem waartości) niż lokata.

Co do kupowania przez lokalsów - sam mieszkam na Przymorzu, jakieś 2 min od parku Regana, całe szczęście mieszkanie kupiłem za jakieś 60% aktualnej wartości (3 lata temu), więc nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@staryhaliny:
Część ludzi kupuje mieszkania i zostawia je w stanie nienaruszonym, a następnie sprzedaje po kilku latach. Nawet w swoim zdjęciu masz watermark jakiegoś pośrednika. Deweloperzy mają własne biura sprzedaży i się raczej nie bawią w OLX / OTODOM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@staryhaliny: jako lokals to bym tego nie kupił nawet za 1/10 ceny bo w okolicy nie ma nic - sklepów, usług, drogi wąskie, daleko od centrum. Ta lokalizacja ma sens tylko jeśli nastawiasz się na plażowanie z opcją wypadu wieczorem na miasto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lamael: ale muszę przyznać, że robi na mnie wrażenie sposób zaprojektowania całego tego osiedla Neptun Park i sąsiedniego, coś tam Marina. Niska zabudowa - lubię taką, dużo okna, tarasy, sposób wykończenia części wspólnych. Fajnie jak projektant dostaje sporą działkę i może coś jeszcze upchnąć prócz samych bloków, jakieś alejki, zaułki, małe placyki, mała architekturę. Nie wycięto tu też drzew z tego co widzę.

Przyzwyczajony jestem do krakowskiej patodeweloperki - mała działka,
@staryhaliny: Neptun Park jest specyficznym i unikalnym miejscem w Gdańsku. Osiedle ma już swoje lata i informacja o 12k z metra jest mniej więcej prawdziwa, ale odnosi się do okresu budowy/oddania mieszkań - to mogło być 8-10 lat temu. W tamtym okresie 12k to i tak było bardzo dużo. Mieszkania kupili tam zamożni ludzie, jest to na swój sposób elitarne miejsce, którego mieszkańcy szczycą się tym, że sąsiadował im Sebastian Mila