Wpis z mikrobloga

@rorf46: Największy plot twist to będzie jak do Konfederacji poza Ziobro dołączy Gowin, który notabene rzeczywiście jest liberałem w przeciwieństwie do chociażby Narodowców. Z perspektywy czysto logicznej, to najlepiej żeby rozpadli się na dwa obozy, których członkowie mają te same poglądy - Bosak/Winnicki+Ziobro oraz Korwin+Gowin. Ciekawe do których dołączyłby wtedy Braun. Jestem na 90% pewny, że dołączyłby do Bosaka i Ziobro olewając wolny rynek - wówczas mielibyśmy partię z 4 (doliczając
@rorf46 Ale będę rozbawiony, jak by lewicowa opozycja łamała z PiSem prawo, z którego powodu totalna opozycja na forum PE sra na Polskę, ... a bitew czekaj, właśnie to samo robi xD xD padam ze śmiechu xD

PO i lewica to taka sama dyktatura co PiS xD
@Zielony_Pio: Znaczy RN to po prostu solidaryści, etatyści - równie daleko od socjalizmu, co i wolnego rynku, mniej więcej w połowie drogi i opcja pośrednia, przy czym obiema skrajnościami gardzą ¯\_(ツ)_/¯ Oczywiście, że Narodowcy są zwolennikami gospodarki rynkowej, ale z ingerencją państwa - każdy przejaw ingerencji korwiniści uznają jako socjalizm/komunizm, więc to Korwin taką łatkę nakleił Narodowcom jeszcze zanim wszedł z nimi w koalicję, gdzie powstrzymał się od tych komentarzy.

W
@Volki: Partia, która walczy o utrzymanie w Sejmie (dziś ok. 7%, więc nadal nie na tyle dużo, by spać spokojnie) odrzuciłaby ofertę rozpoznawalnego gościa, takiego, który zna wszystkie tajemnice państwowe i będzie chciał zatopić PiS, a do tego ma IDENTYCZNE poglądy i reprezentuje te same wartości? XD

Polityka realna i interesy, panie kolego. Oczywiście to Konfederacji jest bardziej potrzebny Ziobro i gdyby pojawiła się propozycja wspólnego startu, to byłaby wielka feta
@GoddamnElectric Akurat Korwinowcy przed powstaniem Konfederacji współdziałali z narodowcami na szczeblu samorządowym xD xD xD Na swoich listach wrzucali narodowców tudzież Korwinowców.
@Volki: Wspomniałeś ciekawostkę, że korwiniści współpracowali z Narodowcami w samorządach, więc przytoczyłem ciekawostkę, że nawet nie trzeba tak daleko szukać, bo nawet w parlamencie tworzyli jedno ugrupowanie na długo przed powstaniem Konfederacji. Przytoczyłem ciekawostkę też, że niektórzy Narodowcy uznali, że propagowanie ich poglądów jest bardziej możliwe w PiSie, aniżeli z korwinisami - więc te powiązania ideologiczne pomiędzy ZP, a Narodowcami zawsze było i jest.

A co do przyłączenia - oczywiście Ziobro
@GoddamnElectric

Narodowcy uznali, że propagowanie ich poglądów jest bardziej możliwe w PiSie

Narodowcy = RN, a Andruszkiewicz nie był w RN, kiedy przechodził do PiSu.
Doucz się faktów.

Ty się akurat nie szanujesz, skoro pochwalasz łamanie prawa przez lewicę.
@Volki: Skądś z tą lewicą wyskoczył? Cała dyskusja jest o relacji ZP-Konfederacja, ani razu nie pojawił się temat lewicy. Jeśli masz jeszcze jakieś ad personam, to zachęcam chociaż do publikowania w odpowiednim wątku, gdzie nt. lewicy się wypowiadam ¯\_(ツ)_/¯

Andruszkiewicz nie był w RN, kiedy przechodził do PiSu


A czy ja napisałem gdzieś, że był? Zaskoczę Cię - można być narodowcem, a nawet nie być w RN i nie pochwalać sposobu
@GoddamnElectric A ja mówię o RN, bo to oni z Korwinem od dawna współpracują. Jak nie rozumiesz prostych faktów i logicznych wniosków, to skończ śmierdzieć.

Skądś z tą lewicą wyskoczył

A skąd Andruszkiewicz?
@Volki: Mówimy o prawicowych ugrupowaniach i przedstawicielach prawicy w polskim parlamencie - stąd Andruszkiewicz. Że niby Andruszkiewicz to lewak sugerujesz? No jasne, że ma etatystyczne poglądy na gospodarkę - dokładnie tak jak analogiczni mu "lewacy" jak Zbigniew Ziobro, Robert Winnicki, czy Krzysztof Bosak XD

A ja mówię o RN, bo to oni z Korwinem od dawna współpracują


No i wyraźnie mówiłem, że RN z ludźmi Korwina współpracowali już w ramach Kukiz'15.
@GoddamnElectric

Wyraźnie zaznaczyłem, że niektórzy z ludzi RN woleli jednak realizować swoje postulaty wraz z PiSem

A ja ci zaznaczam douczenia się faktów, bo Andruszkiewicz nie był w RN, gdy ten zaczął przechodzić do PiSu.

Twoje obserwacje to o kant dupy rozbić.
@GoddamnElectric:

Korwin+Gowin


Ale bycie liberałem to nie tylko możliwość sprzedawania paróweczek na ulicy. Proszę nie obrażaj liberalizmu kimś takim jak Korwin, bo to abominacja. Nawet Gowin to co najwyżej konserwatywny liberał a nie prawdziwy.
@franaa: Wyrósł taki mit, że on jest jakimś szczególnym fikołkarzem, a prawda jest taka, że on NICZYM się nie różni od innych - ani na plus, ani na minus. To jest konserwatywny-liberał - środowisko solidarystyczne (PiS), jak i neoliberalne (ale z neutralnym światopoglądem - PO) nie są raczej środowiskami, gdzie człowiek o takich poglądach pasuje najlepiej, zwłaszcza jeśli chce za wszelką cenę głosować zgodnie ze swoimi poglądami i sumieniem. Niestety w
@Volki: przecież nawet sami korwinowcy nie mieli też startować z partią gwoździ wbitych w mózgi i startować z list PiS. A startowali. Teraz władzę w Konfederacji mają narodowcy, więc z koalicją z pisowcami problemu nie będzie.
@GoddamnElectric: też nie rozumiem tej nagonki na niego. Powiedziałbym nawet że jest całkiem małym fikołkarzem jak na polityka, bo jednak działa od lat w mniej więcej spójnej linii programowej, a nie przefarbowuje swoich poglądów do aktualnego prezesa
@wolny_kangur:
Korwiniści nie chcą socjaluchów. A poza nimi jeszcze są Narodowcy i Braun, którzy też mają coś nawet do powiedzenia. Zresztą tak szczerze - w którym miejsce program Ziobro różni się od postulatów Winnickiego? Na pewno są bliższe względem siebie, niż program SP/RN do Korwina.

Ponadto korwiniści nie chcieli też Narodowców, a skończyło się jak skończyło. W polityce nie ma sentymentów - są interesy i tyle. Jeśli Ziobro zaproponuje im dobrą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric: niet. Korwin chciał narodowców, mówił to od zawsze. Mówił, że trzeba przeciągnąć tę część wolno rynkową. I udało się patrz wspólny program i Bosak. Narodowych socjalistów w stylu ONR nie chcemy. Co do winniczka, tu jest ryzyko, nie jestem go pewien. Różnice mogą wyjść.
Co do Braunaa mylisz się. To jest zajebisty łącznik między RN a Korwinem. Wprowadza bardzo dobrą atmosferę, ma poskromione ego, gra drużynowo i rozumie po co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
JKM osobiście w PiSie zawsze najbardziej bał się Ziobry


@pan-ferdynand-magellan: jak każdy normalny Polak w sumie. Kaczyński to pikuś przy 0

@rorf46: kurde, rzeczywiście, aż strach plusowac taki komentarz, zważywszy na to co może nam zaoferować przyszłość
Jest przy okazji skrajnie wolno rynkowy.


@wolny_kangur: No nie jest skrajnie wolnorynkowy, przecież on jest jednym z tych posłów, którzy mają spory problem z wolnym rynkiem (choć sam czasem się określał takowym). Chce on przecież uzależnić działalność prywatnych podmiotów od propagowanych wartości. Czyli prosty przykład z życia i porównanie z Korwinem: wyobraź sobie jakieś czasopismo, które krytykuje kościół, piętnuje te wartości - Korwin powie, że oczywiście ma prawo działać, bo czemu