Wpis z mikrobloga

Kupowanie scalaków z ali za 1/10 ceny wydawało się być spoko sprawą. Dotychczas nawet bardzo mnie to nię dotknęło. Ot, 2 procesory na 10 nie działały ale i tak cenowo byłem 4 do przodu; ds18b20 nie działały od strzała bo timingi całkowicie rozjechane - ot przerobiłem biblioteke i hura.
Do dzisiaj xD
Max3232 za 20gr (vs 2zł w pl)
Chyba 5 godzin szukania dlaczego na wyjściu pojawia się wejście, rozmyślanie dlaczego analizator stanów tego nie widzi (musiałem podłączyć po stronie ttl).
Przesłuch z rx na tx po stronie rs232.
Już mam nadzieję, że to kwestia tych scalaków a nie innego babola bo nie wytrzymam. Już zawsze zamawian przynajmniej na prototyp z tme. Już nigdy nie lutuje bez sprawdzenia choćby jednego egzemplarza.
#elektronika
Pobierz HamRadioOp - Kupowanie scalaków z ali za 1/10 ceny wydawało się być spoko sprawą. Dot...
źródło: comment_1600386596G2P58lwI8vbUOzT6mE0XyM.jpg
  • 8
20 gr a ten się w diagnostę bawi.


@Xenoth: Z tego co rozumiem to robi układ i nie jest jasne (albo nie było) czy to przez ten scalak niedziała czy z innego powodu. Więc bawi się w diagnostę całego projektu, i jak już zlokalizował że scalak jest winny to drąży trochę dalej z ciekawości. To się nazywa pasja. Nie każdy wstaje z łóżka tylko dla kasy ( ͡° ͜ʖ