Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mam problem, pracuje w małej firmie i zarabiam grosze. Poszedłem na L4 od poniedziałku bo się pochorowałem, ale kierownik przywiózł mi do domu służbowego laptopa oraz wydzwania do mnie z jakimiś zadaniami, nic nie zrobiłem jeszcze bo źle się czuję i dopiero dzisiaj swój komputer odpaliłem a co dopiero służbowy. Ma też do mnie pretensje że straty mu generuje bo nic teraz nie robię, wolne to będe mieć po śmierci a teraz przecież nie jestem umierający. Czy to jest w ogóle legalne że wymaga ode mnie pracy gdy jestem na zwolnieniu? Od razu odpowiem na pytania, zarabiam 2400zł na rękę. Planowałem przepracować w tej firmie rok żeby mieć w CV jakąś prace w branży przez rok i ją zmienić ale teraz zastanawiam się czy wcześniej nie ucieć, tylko w czasie korony ciężko znalezc pracę a ja też mam wydatki, ledwo starcza mi do pierwszego. Nie wiem co zrobić, #praca #l4 #zwolnienie #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6210c2f49ad326e7b19cf0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 16
  • Odpowiedz
ak ZUS się dowie, że pracowałeś będąc na L4 to Cię dojedzie. Nic nie rób, najmniejszegi śladu nie zostaw, że coś zrobiłeś służbowo bo wtedy szef będzie miał na Ciebie haka i jak zechce to Cię podkabluje do ZUS.


@tomasz-saczynski: przecież szef będzie miał identyczny problem jak ZUS czy PiP się dowie, że kazał pracownikowi na L4 pracować
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: żadnej pracy na zwolnieniu, bo będziesz miał problemy z zus jak już wyżej w komentarzach napisali. I to nie pracodawca, tylko Ty będziesz zwracać z odsetkami zasiłki jak Cię złapie zus (a nie wiesz co odwali januszowi i może sam napisze donos).
  • Odpowiedz