Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Boję się wziąć kredyt hipoteczny, czy to normalne xd?
Ogólnie sytuacja wygląda tak, że #rozowypasek here. Pracuję w korpo (niestety nie #programistka15k ani nawet 10k :( ). Mam odłożoną kasę na wkład własny, kredyt brałabym sama (duże miasto wojewódzkie) i to pewnie na klitkę 40m2 bo na więcej mnie nie stać (wiadomo, ceny są #!$%@?). Jednak przeraża mnie widmo kredytu na kilkaset tysięcy spłacanego przez wiele lat. Co jeżeli stracę pracę, wtedy nikt mi nie pomoże (rodzice są biedakami, serio. Pochodzę z głębokiej wsi). Poza tym kwestia uwiązania się do jednego miejsca na długi czas - teraz przy zmianie pracy każdorazowo się przeprowadzałam, żeby mieć do niej maks 15 minut.
Z drugiej strony wynajem jest kompletnie nieopłacalny (zwłaszcza kawalerki), wtedy spłacam mieszkanie jakiemuś Januszowi, a mogłabym swoje.
Pomuszcie, jak zmienić myślenie i się nie bać ;(

Ludzie którzy dostają mieszkanie od rodziców/w spadku, zazdroszczę wam :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6111f58679b6c666e7c488
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: czy wezmiesz kredyt czy nie to i tak bedziesz płacić za mieszkanie ¯\_(ツ)_/¯
Jak wynajmujesz to sie nie boisz ze stracisz pracę ? Przecież w obu wypadkach wylądujesz pod mostem.
Jak nie płacisz czynszu to cie własciciel #!$%@? na nastepny miesiąc. A z bankiem mozna sie dogadać wstrzymać spłatę,renegocjować wysokość raty itp. To nie jest tak, ze bank tylko czyha aż sie potkniesz żeby ci zabrac mieszkanie. Bank zarabia na
@AnonimoweMirkoWyznania:
Tak to normalne, ze sie boisz kredytu.
Ale albo placisz komus ze wynajmujesz, albo placisz bankowi. Gdzie czesto rata jest nizsza niz koszt wynajmu.

Co do powiniecie sie nogi i straty pracy, jak ktos wczesniej mowil, banki bardzo chetnie moga wstrzymac splace albo zmniejszyc raty na jkis okres. Dla banku najwazniejsze jest abys DLUGO splacal kredyt, bo zyja z odsetek. Ich nie interesuje aukcje komornnicze itp.