Wpis z mikrobloga

Weszłam do apteki bez kolejki jako ZHDK, ludzie mnie prawie zabili wzrokiem, a jeden Pan skomentował; "też mam książeczkę i chyba zacznę nosić skoro młodzi tak bezczelnie wpychają się w kolejki!"

No to niech nosi i też się wpycha ¯_(ツ)_/¯

#gownowpis #krwiodawstwo
  • 106
  • Odpowiedz
@galaretkaa33: To mój jedyny powód ( ͡ ͜ʖ ͡) by #!$%@?ć te stare baby, wiem że krew może ratować życie i cieszę się że mogę pomóc o ile mogę oddać krew, ale #!$%@? dziadostwa to mój cel jak już oddam wystarczająco dużo krwi ;D
  • Odpowiedz
@galaretkaa33: do dentysty na NFZ też działa? Trochę mnie irytuje czekanie 3 miesięcy na jakąkolwiek wizytę i tutaj mógłbym użyć tej karty pułapki...


@rozmiar-czcionki: skoro NFZ to musi zadziałać. Ale IMO nie warto na NFZ, lepiej te 200 zł odżałować raz na miesiąc.
  • Odpowiedz
  • 0
Czy osoba po całkowicie wyleczonym nowotworze złośliwym tj. chloniaku, może oddawać krew, czy jest to już dożywotnia dyskwalifikacja? Kiedyś przed nowotworem oddawałem krew i zawsze wszystko było w porządku.
  • Odpowiedz
  • 1
@galaretkaa33: Jak to się robi? Wchodzi się i mówi ostentacyjnie na głos „dzień dobry, jestem honorowym dawcą krwi, upoważnia mnie to do podejścia bez kolejki, dziękuje.” ?


Odpowiedziałam wyżej :)

@memfis91 wyciągam książeczkę, pokazuję pierwszej osobie z kolejki i mówię, że wchodzę przed nią :)
  • Odpowiedz
@galaretkaa33: do mnie zadzwonili po szpik gdy akurat miałam zapalenie płuc. Trochę słabo bo byłam w takim stanie że na pół roku zostałam skreślona z listy a krwi wcale nie mogę oddawać. Potem powiadomili mnie ze biorca miał szczęście bo znaleziono trzy pasujące osoby. sumie w razie w ja też mam szczęście.

Mam nadzieję że jeszcze dostanę telefon.

No i bardzo bym chciała oddawać ale mam problem który z tego mnie
  • Odpowiedz