Wpis z mikrobloga

Mirko problem jest, przyniesiono mi do naprawy lapka bo hurr anon ty ynformatyk to wez mnie tu napraw (za darmo jeszcze #!$%@? xD)

Problem:
-Lapek po odpaleniu wywala logo LENOVO i tak stoi w miejscu
-Klawa działa
-Nie jestem w stanie wbić do biosu
-Udało mi sie raz odpalic automatyczna naprawe (nawet nie dokonca wiem jak xD), po 2h czekania pokazal mi sie ten windowsowy ekran czy chcesz przywrocic system jednak wszystko bylo zfreezowane i nic nie moglem zroibc a potem lapek sie wylaczyl

Teorie:
-#!$%@? bios
-#!$%@? bebchy

Mozliwe rozwiazania:
-Rozmontowanie co nie wchodzi w gre bo wlasciciele straca gwarancje a ja nie chce sie babrac z tym
-Wgranie nowego biosu (xD)

Co probowalem:
-Spamic w klawe zeby odpalic automatyczna naprawe
-Wylaczac i wlaczac

I teraz pytanie, co moge zrobic? Nie jestem w stanie wejsc w bios nawet xD
Pic dla atencji
#informatyka #serwispc #komputery #pc #laptopy #lenovo #elektroda
Pobierz
źródło: comment_1600174310SBOJGxCTY9uazft69w9AYn.jpg
  • 19
@Chol: nie jestem w stanie wbić do biosu (czytał pan posta w ogole? ;_;), niby mozna jakims programem nadac priorytet pendrakowi zeby bootowal jako pierwszy ale 1. nie che mi sie 2. cykam sie ze pendrak sie zesra
@synbozy777: A moża podłączyć jakąś zewnętrzną klawiaturę i sprawdzić jej działanie?
Skoro nie chcą go rozmontować, bo jest na gwarancji - to czego go tam nie zawiozą?

Nie bądź dobrym samarytaninem i nie naprawiaj za darmo - bo zlecą się znajomi lub rodzina i powiedzą:
Ty to się tam znasz na tych komputerach, weż sprawdź czego ten komputer się tak zacina - ty patrzysz a tam pełno jakichś tolbarów zainstalowanych na
@maniek50005: klawiatura reaguje, po kliknieciu capsa zapala sie dioda i F9 wylacza ekran, dodatkowo 2 razy udalo mi sie odpalic automatayczna naprawe ktora jest pod F8 (znaczy podobno, spamowalem wszystkie F1-12 dla pewnosci xD)

wiem ze nie powinienem, ale w sumie jak juz przyniesli to luknac moge, jak sie uda to nawet dostane symboliczne 2 dychy na piwo (xDDD)
Nie bede robic cudow na kiju, jak tym razem sie znowu zfreezuje
@synbozy777: Hmm a jaki to jest model laptopa - bo bardzo mi to przypomina próbę uruchomienia windowsa w wersji 64 bit na sprzęcie z procesorem 32 bit i wielki zdziwienie, że się zacina w trakcie ładowania systemu i nic się nie da zrobić ;D
@synbozy777: Hmm szkoda, że boją się o plomby gwarancyjne, bo tak jak przedmówcy wywaliłbym dysk celem jego uruchomienia do BIOSU, z tym że jeszcze wcześniej wyciągnoł bym baterię by potencjalne ustawienia się zresetowały.
Komputer po ponownym wstawieniu bateri nie uruchomi się za 1 razem co jest normalne, ale po jakimś czasie powinien bez problemu do Biosu się załadować

Tak to jest z komputerami zazwyczaj- że wszystko się nagle psuje, a właściciele
@synbozy777: lenovo można rozkręcić, nie wiąże się to z utratą gwarancji producenta. Sprawdź po FRU, czy tam SN na stronie support.lenovo.com czy laptop jest w fabrycznej wersji, tj. fabryczny dysk, ram, jeżeli jest w fabrycznej, to zadzwoń na infolinię, powiedz o #!$%@? tam Ci #!$%@?, przyjedzie kurier i zabierze, jak naprawią to odda.
A jak nie jest w fabrycznej konfiguracji, i sklep coś tam zmieniał, i nakleił swoje plomby to sklep