Wpis z mikrobloga

@majkkali: W większości polskich domów pokój dzienny ma 20m2, za duże uchodzą pokoje około 40m2 (ta wartość to kilkanaście m2 mniej niż średnia powierzchnia mieszkań w Polsce!). Chcesz powiedzieć, że mają np 3x6m a ktoś ogląda od ściany do ściany? xD
No i w dodatku co to ma udowadniać? Ludzie wieszają TV pod sufitem a nie oglądają filmów z drabiny. Możesz się bawić w "wideovoodoo" i twierdzić, że widzisz więcej niż
  • Odpowiedz
Przecież różnica pomiędzy 720p, a 2160p jest KOLOSALNA.


@resuf: pod warunkiem, że masz odpowiednio duży ekran, odpowiednio blisko niego siedzisz i materiał jest takiej samej jakości ( ͡º ͜ʖ͡º) Teraz, żeby w ogóle dało się streamować 8k ma być już H.266 a i tak będzie potrzebować koniec końców więcej danych, żeby utrzymać tę samą jakość. Mój telewizor niby obsługuje już 4k, ale tylko przy 30hz... Szczerze
  • Odpowiedz
nie wiem czy z pół roku przesiedziało


@E-Seven: Chyba ze 2 lata probowali to ludziom wciskac.

Mam nawet jeszcze w domu tv 3d. 2 pary okularow po 2,5 stówy do niego zakupilem xD. Obejrzalem moze pol filmu z blu raya, wiecej nie dalem rady. Zakup zycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: o ile może przy dużym ekranie da się dostrzec różnicę między FHD a 4K tak pomiędzy 4K a 8K no za #!$%@? nie da się dostrzec, gość dobrze napisał, trzeba by chyba metr przed 60 calowym TV siedzieć by zauważyć różnicę xD Producenci już nie wiedzą sami co robić więc wciskają gówno i mówią, że jest lepsze.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: W duzym uproszczeniu tak jest. Najlepsze produkty zawsze wychodza pod koniec zycia danej technologii. Tak jak ktos pisal wyzej, pod koniec ery 1080p mozna bylo kupic bardzo przyzwoite telewizory, ktore cieszylyby do dzis. I pewnie tak samo bedzie z 4k. Podobnie jest z samochodami. Najlepsze zawsze po lifcie.
  • Odpowiedz
@feber: ale polak
@smutny_kojot: ale bzdury, tak nie jest, 1080p to 1080 a nie 4k, technologie to masz oled, led, lcd. Full hd to tylko rozdzielczość i wynosi zawsze tyle samo. Te porównanie do aut tez jest z dupy, dużo aut po lifcie jest gorsza
  • Odpowiedz
@Mateuszek7: Napisałem wyraźnie "ery hd". Masz problem z czytaniem czy rozumieniem tekstu? No i skoro trafił mi się taki ekspert od technologii wszelakich, to muszę spytać o przykłady poliftowych samochodów gorszych od poprzedników? Określenie "dużo" sugeruje, że chyba nietrudno ci będzie je podać nawet z głowy.
  • Odpowiedz
co to znaczy era hd? Masz problem z nazewnictwem czy #!$%@? bez sensu nie mając pojęcia? Nie jestem ekspertem, ale nawet dziecko potrafi odróżnić technologie od motoryzacji https://autokult.pl/18480,top-101-nieudanych-face-liftingow


@Mateuszek7: Haha typie wkleiłeś mi jakiś clickbaitowy artykulik, gdzie jakiś redaktorek porównuje WYGLĄD aut przed i po lifcie. Jaka beka z ciebie. To jest twoja wiedza o motoryzacji? Pod tym pojęciem rozumiesz słowo "gorszy samochód"? Bo się komuś nowe światła nie podobają XD?.
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: przeczytałeś go chociaż? Jak widac nie do końca. Ten "redaktorek" zapewne ma wiekszą wiedze niż jakiś gówno wykopek który porównuje technologie do motoryzacji nazywając ją technologią. To jest dopiero wiedza xD
Pytam sie kolejny raz bo widze ze masz problem, co to znaczy wg ciebie era hd? Bo hd to jest 720p a pisałeś o 1080p czyli typowo "gówno wiem a sie wypowiem". TO nie jest ze ja chce sie
  • Odpowiedz