Wpis z mikrobloga

Siemka,

poszukuję jakiegoś dobrego twardego materaca (H4), który będzie odpowiedni dla ciężkiej osoby (ponad 120kg). Rzucił mi się w oczy Hilding Pasodoble. Ktoś z Was używał i może się podzielić opinią? Ewentualne propozycje innych materacy również mile widziane. Rozmiar 90x200. Niestety ze względu na ograniczoną mobilność (przyatakowała srogo rwa kulszowa) wycieczki po sklepach i testowanie odpada. Dodatkowo czy rolowanie materaca z kokosem nie zniszczy go? Wydaje mi się, że taka firma jak Hilding nie ryzykowałaby, że co któryś materac nie przeżyje transportu.

#materac #hilding
  • 8
  • Odpowiedz
@adamsonm: Długo szukałem materaca by ostatecznie stwierdzić, ze sporo jest kwestią preferencji. Oczywiście trzeba:

- unikać taniochy, czyli materaców ze zwykłą pianką PUR używaną jako główny materiał lub jako warstwa na samej górze. Nawet jak na początku będzie spoko, to już po kilku miesiącach straci toto właściwości i kicha, będzie wrażenie leżenia na samych sprężynach. Jeśli lubisz twarde materace (to że masz >120 kg nie wyklucza tego że taki H3 może
  • Odpowiedz
@adamsonm: W Pasodoble zastosowano z jednej strony matę kokosową o grubości chyba 0,5 cm, a z drugiej strony matę sizalową, więc takie rolowanie nie wpłynie niekorzystnie na materac. Pasodoble to twardy materac ale moim zdaniem, jeśli masz problemy z kręgosłupem i szukasz naprawdę twardego materaca dopasowanego do twojej wagi to lepszym wyborem będzie np. Hilding Foxtrot - piankowy ale najtwardszy model z oferty Hildinga. Albo szukaj czegoś z grubszą warstwą kokosu,
  • Odpowiedz
@deviator: ręce opadają!... marketing marketingiem ale nie proponuj jakiegoś Beneta osobie o wadze ponad 120 kg i z kurła rwą kulszową!!! KOMPROMITACJA ( _)
  • Odpowiedz
@Milano: Nie jestem pracownikiem benneta, poza tym gdy go testowałem, sam miałem ponad 120 kg i oddałem, gdyż wydał mi się za twardy. Na samym wierzchu jest lateks, a to nie jest zbyt miękki materiał. No i skoro gość nie może ruszyć się z domu, to chyba nie ma innej firmy, która wypożyczy mu materac do testów totalnie za darmo, prawda?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adamsonm: Tydzień temu zdecydowałem się na Pasodoble (teraz czekamy na jakąś promocję ;) ). Również dopytywałem o rolowanie i wpływanie na trwałość. Podobno nie wpływa na to. Leżałem na materacach Hilding i Janpol i ten konkretny był na drugim miejscu. Pierwsze zajęła Makarena, ale nie robili innych customowych rozmiarów i różnica była delikatna w wygodzie, ale znacząca w cenie (x2).
Twardość twardością, a czasem się dziwiłem, że teraz testuje twardszy materac,
  • Odpowiedz
@Keepor: jednak postanowilem zaryzykowac i kupic w ciemno Pasodoble. Argumentem in plus w stosunku do podanego tu Janpola byla grubosc. Janpol cienszy a ma duzo grubsze plyty kokosowe wiec sprezyny moga byc za cienkie na moja mase. Kupilem na allegro za 1149 zl i dostalem 112 monet (wiec znizki 110 zl na jakis zakupy bede mial). Twardosc dla mnie odpowiednia. Nigdzie sie nie zapadam i jednoczesnie nie czuje sie jakbym lezal
  • Odpowiedz