Wpis z mikrobloga

Mirki, brał ktoś z was leasing konsumencki na samochód używany? Z tego co się pobieżnie zorientowałem, to np. Masterlease dla osób fizycznych przewiduje jedynie "umowy abonamentowe" w chorych cenach, jednak nigdzie nie ma mowy o klasycznym leasingu konsumenckim ( ͡° ʖ̯ ͡°) Analogicznie, Toyota Bank dla samochodów używanych oferuje jedynie "Kredyt SmartPlan" z RRSO rzędu 9%, co też nie wydaje mi się zbyt atrakcyjną opcją.

Macie jakieś porady gdzie szukać takich ofert, na co zwrócić uwagę? Interesuje mnie rata do 1250 zł / msc, wpłata własna do 10% wartości samochodu (gdzie nie chciałbym przekraczać 100 000 zł), umowa na 36 / 48 msc, najlepiej z limitem kilometrów do 10 000 (będę jeździł tym autem głównie po mieście z nielicznymi wyjazdami wakacyjnymi, a szkoda mi przepłacać w ratach za niewykorzystane kilometry).

#pytanie #kiciochpyta #leasing #leasingkonsumencki #samochody #finanse #pieniadze
  • 2
@seshh:

najlepiej z limitem kilometrów do 10 000


Własnie to jest w masterlease i jest to w formie abonamentu.

jednak nigdzie nie ma mowy o klasycznym leasingu konsumenckim


Jest na rynku leasing konsumencki ale jesli piszesz że "Interesuje mnie rata do 1250 zł / msc, wpłata własna do 10% wartości samochodu (gdzie nie chciałbym przekraczać 100 000 zł), umowa na 36 / 48 msc" to właśnie abonament jest dla Ciebie.

Klasyczny
@Zwykly_Czlowiek:
Właśnie wczoraj doczytałem nieco więcej na temat różnych ofert leasingowych i dokładniej zorientowałem się w różnicy między leasingiem "klasycznym" a leasingiem z wysokim wykupem, ale wciąż dzięki za odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla Mirków zielonych w temacie chcących się zorientować, o co w ogóle chodzi w różnych opcjach leasingowych oraz jakie są ich wady i zalety, mocno polecam tę sekcję strony fmleasing.pl:

https://www.fmleasing.pl/poradnik-leasingowy